Suárez znovu terčem posměchu! Média zveřejnila jeho ústní přednes z podvodné zkoušky v Itálii

Italský pas. To jediné, co bránilo přestupu Luise Suáreze do Juventusu. Pro jeho získání však musel složit jazykové zkoušky. Nově zveřejněná část ústního testu, teď baví fotbalové fanoušky po celém světě.

Juventus přes léto naplnil svou kvótu hráčů mimo Evropskou unii podepsáním Westona McKennieho ze Schalke, a Luis Suárez tak potřeboval kvůli přestupu získat italský pas. Potřebné doklady však nakonec 33letý Uruguayec nezískal a novým domovem se mu stalo Atlético Madrid.

Původně přišel ředitel Juventusu Turín s informací, že uruguayský útočník nestihne doklady získat a z přestupu nic nebude. Následně se však ukázalo, že důvodem bylo podvádění u zkoušek: “Z vyšetřování vyplynulo, že témata, ze kterých se zkouška skládá, byla dopředu dohodnutá a předem uchazečovi předložena. Uchazeč pak projevil jen základní znalost italského jazyka,” znělo od vyšetřovací komise.Před pár dny bylo vyšetřování ukončeno, a zjistilo se, že Luis Suárez při jazykových testech na univerzitě v Perudžii skutečně podváděl.

“Moje jméno je Luis Suárez. Narodil jsem se v Saltu, v Uruguayi. Jsem Uruguayec. Často hraju na Playstationu. Rád popíjím alkohol. Rád griluji se svou rodinou nebo přáteli. Nemám rád nakupování. Vždy nakupuje moje žena,” s tímto naučeným přednesem v italském jazyce měl vyrukovat Suárez během ústní části zkoušky před porotu. Není divu, že se nakonec na celý podvod přišlo.

Podle státního zastupitelství znal třiatřicetiletý útočník otázky dopředu, protože mu je zaslal generální ředitel univerzity. Ten byl společně s rektorem a zkoušejícím, Lorenzoem Roccem, soudem zbaven své funkce a nesmí po dobu 8 měsíců zastávat na univerzitní půdě jakýkoliv post.

/**/