Souček v hledáčku Barcelony! Přepíše rodák z Havlíčkova Brodu dějiny českého fotbalu?

Po vynikajících výkonech v anglické Premier League si Tomáš Souček užívá zasloužené pozornosti médií i skautů evropských gigantů.

Z Tomáše Součka zažíná být pořádně žhavé zboží. Není tak vyloučeno, že v letním přestupovém období změní dres. Podle webu Todo Fichajes začal být český reprezentant v hledáčku giganta z Barcelony.

Katalánci řeší problém ve středu zálohy. Sergio Busquets už má nejlepší roky za sebou a Miralem Pjanič zatím vůbec nenaplnil očekávaní, se kterými do Španělska přicházel. A právě proto by příchod Součka dával smysl. Vedení Barcelony je ochotno zaplatit West Hamu okolo 30 milionů eur, tedy skoro dvojnásobek toho, co poslal za přestup West Ham Slavii.

Otázkou zůstává, zdali se bude zdát Kladivářům podobná suma dostatečná. 26letý český reprezentant se během ročního působení v Premier League stal jedním z klíčových hráčů celého kádru. Můžeme říct, že v jeho případě trefil West Ham na přestupovém poli jackpot.

Pokud by se oba týmy na přestupu nakonec přece jen domluvily, Tomáš by se stal historicky druhým Čechem, který by v katalánském velkoklubu působil. Jako prvnímu se to podařilo v minulém století Jiřímu Hankemu. Ten se stejně jako Souček dostal k velkému fotbalu ve Slavii Praha.
 

/**/