Souček překonal dějiny! V Česku už je nejdražší, v Premier League je na své pozici osmý, polepšil si také Coufal

Tomáš Souček po novém roce nadále potvrzuje v Premier League své kvality. S jeho stoupající formou raketově roste také jeho cena. Podle aktuálního žebříčku už překonal jeden historický milník českého fotbalu. O něco dražší je i Vladimír Coufal.

Ano, je to tak, Tomáš Souček se oficiálně stává nejhodnotnějším hráčem v dějinách celého českého fotbalu. Stačilo mu k tomu roční působení v anglickém West Hamu. Díky svým skvělým výkonům si upevnil pozici nejen v základní sestavě, ale také ne přestupovém trhu.

Jeho aktuální tržní hodnota se vyšplhala na závratnou hranici 40 milionů eur, tedy na částku mírně přesahující 1 miliardu korun. Během posledních 4 měsíců si tak polepšil o rovných 10 milionů eur.

V závěsu za ním jsou takové persony jako Pavel Nedvěd nebo Petr Čech, jejich částka se pohybovala v nejlepších letech okolo 28 milionů eur. Druhým nejdražším Čechem je momentálně se 25 miliony eur Patrik Schick.
Samozřejmě musíme brát v potaz inflaci a fakt, že se v dnešní době vkládá do fotbalu mnohem větší kapitál. I přesto dosáhl rodák z Havlíčkova Brodu neuvěřitelného mezníku, o čem svědčí také porovnání s ostatními hráči v Premier League na jeho pozici.

Tomáš se zařadil mezi osm nejdražších defenzivních záložníků Premier League.
Na prvním místě se vyjímá Rodri z Manchesteru City. Jeho hodnota činí 70 miliony eur.
Na druhém místě je Součkův parťák Declan Rice společně s Fabinhem z Liverpoolu se 60 miliony eur.
Následuje Wilfred Ndidi z Leicesteru a Rúben Neves z Wolves, 50 milionů eur, Thomas Partey z Arsenalu, a Jorginho z Chelsea, 45 milionů eur.

Co se týče světového žebříčku, drží se Tomáš na 10-12. místě. Tomu vévodí Kimmich z Bayernu za 90 milionů eur.

Polepšil si také Vladimír Coufal. Ten se díky zabydlení na pravém beku Kladivářů vyhoupl na 10 milionů eur. Ještě před pár měsíci byla jeho hodnota na 2 milionech eur.
/**/