Solskjaerův boj o místo! Kolik by stálo Manchester United jeho propuštění?

Šestačtyřicetiletý norský trenér Ole Gunnar Solskjaer bojuje o post v Manchesteru United po neúspěšném vstupu do nové sezóny.

Nedělní zápas proti Newcastlu, ve kterém fotbalisté Manchesteru utrpěli porážku 1:0, byl jeden z nejméně povedených, co se střelecké aktivity týče, pod vedením Solskjaera. V zápase se totiž jeho svěřenci zmohli sotva na 3 střely.

Pouze 2 výhry z 8 úvodních zápasů anglické Premier League!

Manchester United zažívá nejhorší vstup do ligy za posledních 30 let a Solskjaer se teď může oprávněně strachovat o místo. Po reprezentační pauze, která se koná tento víkend, totiž na Manchester čeká Liverpool. Vysoká porážka by mohla znamenat změnu trenéra.

Kolik by stálo jeho propuštění?

Solskjaer momentálně pobírá plat okolo 6 milionů liber ročně. Pokud by dostal výpověď, byla by mu od klubu vyplacena jeho roční mzda.

O tom, že norského kouče čekají nelehké časy svědčí i to, že Manchester se po střetu s Liverpoolem musí připravit na čtyři po sobě jdoucí venkovní utkání (proti Partizanu, Norwichi, Chelsea a Bournemouthu). Přitom forma anglického celku ve venkovních zápasech je bídná. Rudí ďáblové totiž od února nedokázali z venku odejít se třemi body. Pokud se výsledky nezlepší, čekají Solskjaera horké chvilky.

 

/**/