Šokující svědectví dánských fanoušků! Na anglický stadion už nikdy nevkročím, zní znechucená reakce

O semifinálovém zápase mezi Anglii a Dánskem se toho napsalo spousta, stejně jako se toho spousta napsalo k domácím fanouškům Anglie. Teď však přišly další znepokojivé zprávy, tentokrát přímo od příznivců soupeře.

Tipni si ZDARMA výsledek finále Eura 2020.
Přidej se ještě dnes a hraj o 2 mega! Každé kolo se soutěží o 40 000!
Odměna čeká pro 20 000 nejlepších tipérů.

Většina dánských fanoušků je zklamaná z nepostupu do finále Eura 2020. Pro některé z nich, kteří okusili zápas na vlastní kůži ve Wembley, nebyla ale porážka to jediné, co jim pokazilo náladu.

➡️VIDEO: Pachuť křivdy! Dány poslala domů sporná penalta, Schmeichela oslňovali laserem

Ve facebokových skupinách se hned po zápase začaly množit negativní zkušenosti dánských fanoušků s fanoušky Anglie. Znepokojující svědectví začíná zveřejňovat také dánský tisk.

Alessandra, která žije v Manchesteru šest let, byla jednou z mála dánských fanynek, která se do Wembley dostala. “Studuji magistra, obor fyzioterapie a pracuji v mládežnickém fotbale, takže pro mě svět fotbalu není ničím novým. Navzdory tomu jsem byla zápasem s Anglii šokovaná.”
“Navštívila jsem mnoho zápasů, takže vím, že nějaká rivalita v rámci skupin a jejich vzájemné hecování a urážení k tomu prostě patří. Nikdy jsem však nezažila, aby skupina pronásledovala jednotlivce tak jako při středečním zápase.”

➡️VIDEO: Messi jak ho neznáme! Takto se plný emocí vysmál bývalému spoluhráči

Alessandra tvrdí, že bylo v dánském sektoru i několik fanoušků domácích. Ti se snažili vyvolávat potyčky. Už po cestě na stadion ji zkřížila cestu partička šesti až sedmi anglických fanoušků. “‘No do pr*ele, odkud jste přišli,’ řvali na mě pořád dokola s dalšími výrazy, které si obyčejně doma v obýváku lidi neříkají.”

“Můj severoirsko-anglický přítel přál titul Anglii, ale po této zkušenosti doufá ve výhru Itálie. Natolik je znechucen,” přiznává Aless. A tím zdaleka nekončíme. Angličtí fanoušci totiž byli ochotni zajít mnohem dál.

S finále Eura 2020 končí také akční bonus 500 Kč ZDARMA
pro nové hráče u Tipsportu. Nabídka platí do 11. července.

Sigrun žije v Londýně. Na zápas vzal manželku a tři děti ve věku 9, 11 a 14 let. “Moje dcery ve věku 11 a 14 let se neodvážily obléct si dánský dres a čepici, protože byly zastrašované anglickými fanoušky. Náš syn však na sobě dánské symboly měl. Když jsme vstoupili na stadion, byli jsme terčem nadávek, někteří angličtí fanoušci na nás dokonce plivali,” popisuje Sigrun.

➡️Z 5 korun udělal bezmála čtvrt mega! Pomohla Neymarova Brazílie i včasný cashout

“Někteří fanoušci se nás snažili zastat, ale i tak jsme s manželkou strašně zklamaní. Doufám, že přijde nějaký trest. Většina Dánů se na zápas dostala na poslední chvíli, velkou částí z nich pak byly rodiny s dětmi,” neskrýval zklamání Sigrun, který se svou zkušeností svěřil dánským novinám (pokračování níže).

Třeba Birgitte napsala v jedné skupině na Facebooku, že ne všichni angličtí fanoušci se chovali jako hulváti, ale že po zážitku ve Wembley už na anglický fotbal nikdy nepůjde. “Nikdy bych na tento zápas nevzala dceru, kdybych věděla, jak se budou domácí fanoušci chovat. Dokonce jsem viděla, jak dánská rodina se dvěma malými dětmi běží směrem k policii.”

“Nadávky na dospělé i děti, plivání, fyzické napadání. Viděl jsem i létat láhve. Zažil jsem velké množství vyhrocených fotbalových zápasů, ale toto ještě ne,” neskrýval své rozhořčení jeden z fanoušků v diskuzi. “Já jen doufám, že něco podobného nezažijí italští fanoušci během finále,” dodává.

Dánská média teď apelují na všechny fanoušky, aby svou zkušenost s jakýmkoliv typem násilí během zápasu ve Wembley nahlásili.

UEFA otevřela vyšetřování proti Anglii hned ve 3 bodech ještě před zprávami dánských fanoušků. Prošetřovat se bude použití laserových ukazovátek, bučení během hymny soupeře a používání pyrotechniky.

/**/