Šokující pravda o MS v Kataru! Blatter odtajnil detaily korupce u výběru pořadatelství

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

To o čem se dlouhá léta spekulovalo, vychází konečně na povrch. Pořadatelství Mistrovství světa v Kataru zapříčinila rozsáhlé korupční jednání uvnitř světové fotbalové asociace. Její bývalý prezident Sepp Blatter teď konečně kápl božskou a prozradil znepokojující detaily.

Příští týden začíná fotbalové MS v Kataru. Při této příležitosti oznámil Netflix premiéru dokumentu FIFA: Pod povrchem (9.11. trailer zde) zabývající se právě ovlivňováním výsledků volby pořadatelství letošního šampionátu. Možná i proto se až teď po několika létech rozhodl poprvé promluvit jeden z hlavních aktérů tehdejší kontroverzní volby, samotný ex-prezident FIFA Sepp Blatter.

Sázky zdarma a Free spiny každý denobjev vše, co BETANO nabízí. Pro nové sázející teď s bonusem až 3350 Kč

Katarské pořadatelství bylo od prvního oznámení poznamenáno kontroverzí, včetně obvinění z korupce a porušování lidských práv během výstavby stadionů, při kterých mělo zahynout už více než 10 000 dělníků (podrobnosti zde).

“Katar byla chyba, byla to špatná volba,” rozpovídal se Blatter pro švýcarský list Tages Anzeiger.  “Je to příliš malá země. Fotbal a mistrovství světa jsou na to příliš velkou záležitostí,” řekl Blatter o první zemi na Blízkém východě, která turnaj hostí. To nejzávažnější se však v rozhovoru teprve chystal vyslovit.
“Tehdy jsme se ve výkonném výboru dohodli, že Rusko bude mít Mistrovství světa v roce 2018 (také kolem tohoto šampionátu kolují zvěsti o korupčním jednání) a USA v roce 2022. Mělo to být gesto míru. Kdy by dva dlouholetí političtí oponenti pořádali turnaj po sobě.”“Týden před kongresem FIFA 2010 mi zavolal Michel Platini (bývalý francouzský fotbalista a tehdejší prezident UEFA), že náš plán nebude fungovat,” vzpomíná Blatter na období, kdy se celá volba pořadatelství zvrtla.

➡️Mbappé sesazen z trůnu! Tohle je nově nejhodnotnější fotbalista světa, jak si vede zbytek supertalentů?

“Byl jsem pozván do paláce francouzského prezidenta Sarkozyho, který měl právě oběd s korunním princem Kataru. Sarkozy řekl Platinimu: ‘ Zjistěte, co vy a vaši kolegové z UEFA můžete udělat pro zvolení Kataru jako pořadatelské země pro MS 2022.’ Zeptal jsem se Platiniho: ‘co teď?'”
“‘Seppe, co byste udělal, kdyby vás váš prezident o něco požádal?‘ zeptal se mě. Řekl jsem mu, že mě ta otázka nenapadla, protože ve Švýcarsku nemáme prezidenta. Situace každopádně dopadla následovně.”

“Platini zařídil, aby se část hlasů přesunula od Spojených států na Katar. To je pravda. Samozřejmě šlo také o peníze. O šest měsíců později Katar koupil nepotřebné stíhačky od Francouzů za 14,6 miliardy dolarů,” potvrdil Švýcar fakta, o kterých jsme vás informovali už před lety. Tehdy to ovšem byly jen spekulace investigativních médií, která mimo jiné poukazovala také na vstup bohatého katarského investora do prostředí francouzského fotbalu. Odkoupení Paris Saint-Germain Katarem a vybudování novodobého “Galacticos” mělo být další klíčovou podmínkou Sarkozyho, Platiniho a spol.

MAX Kurz, Betano Mise, Bet builder, Kolo štěstí, speciální sázky, nové mechanismy – objev vše, co BETANO nabízí

Co aktuálně víme: Všichni členové komise FIFA, kteří se do volby pořadatelství Kataru zapojili, byli ze svých pozic propuštěni. Někteří z nich již byli odsouzeni, někteří jsou i nadále stíhání. Obviněním z korupce čelí také Platini i Blatter. Švýcarský soud sice Blattera minulý rok obvinění zbavil, žalobci se však proti rozsudku odvolali a proces tak bude pokračovat.

/**/