Smutný Suárez otevřeně! Čím ho vedení Barcelony ranilo a dohnalo k slzám?

33letý kanonýr se tohle léto po 6 letech loučil s Barcelonou. Velmi ho však ranil způsob, jakým se k němu vedení klubu zachovalo.

Luis Suárez je jedním z řad hráčů, který musel v letním přestupovém období měnit nedobrovolně své působiště. Katalánský celek se potřeboval zbavit několika hráčů, aby zredukoval příliš vysoké platové náklady. Vedení Katalánců nakonec poslalo Suáreze zadarmo do Atlética Madrid, kde podepsal smlouvu na 2 roky.

Uruguayský ostrostřelec dnes se svým národním týmem odehrál kvalifikační zápas Mistrovství světa 2022, ve kterém si jeho tým poradil proti výběru Chile (2:1). Suárez přispěl k vítězství jednou brankou, když ve 39. minutě otevřel stav utkání po proměněném pokutovém kopu. Po zápase si následně postěžoval tamním médiím o jeho vynuceném přestupu z Barcelony.

“Zachovali se ke mně natolik nefér, že jsem plakal. Takových dnů bylo více. Messi cítil stejnou bolest. Cítil, že mě vyhodili, aby se zbavili jedné z finančních přítěží. Existovaly i jiné způsoby, jak se mnou správně naložit. Bylo to dlouhých 6 let. Způsob, jakým to klub ukončil, zklamalo nás oba” komentoval bývalý útočník Barcelony, který si za 6 let působení v klubu připsal 283 startů a 195 soutěžních gólů.

V novém působišti se však předvedl v plné parádě. Hned v prvním zápase Atlética, do kterého nastoupil na posledních 25 minut, si připsal 2 góly a 1 asistenci (video zde).

Do opožděné kvalifikace MS 2022 vstoupil úspěšně také jeho bývalý parťák z Barcelony, Lionel Messi. Ten se svojí Argentinou vybojoval vítězství proti Ekvádoru (1:0), když se ve 13. minutě postaral o jedinou brankou utkání, stejně jako Suárez, po úspěšně zahraném pokutovém kopu.