Skutečný hrdina! Salah se zastal napadnutého bezdomovce, tím to však nekončilo

Útočník Liverpoolu ukazuje svou extra třídu na hřišti i mimo něj. Minulý měsíc pomohl spoluobčanovi v nouzi.

Mohamed Salah je hrdina z reálného světa, takto začali hvězdu Reds označovat britská média poté, co se nedaleko Anfieldu zastal bezdomovce.

Koncem září se Salah zastavil doplnit palivo na benzínové stanici a všiml si, že jedna skupinka náctiletých slovně napadala bezdomovce Davida Craiga. To se egyptské modle samozřejmě nelíbilo a tak se rozhodl zakročit.

Nejenže partičce vynadal se slovy, že jednoho dne můžou dopadnout úplně stejně, navíc panu Craigovi daroval finanční obnos. Gesto, které zachytily bezpečnostní kamery, znamenalo pro dotyčného muže tolik, že se rozhodl vzdát Salahovi hold pomocí médií.

“Slyšel, co mi chlapci říkali, přišel k nim a spustil: ‘Takto byste mohli dopadnout klidně za pár roků i vy.’ Že nemám halucinaci jsem si uvědomil až v momentě, kdy mi Mo podal 100 liber. Je to legenda.”

“Nadávali mi, ptali se mě, proč si nenajdu práci atd. Mo se nemohl dívat na to, jak mě trápí. Poté, co jim vynadal, šel ještě do bankomatu. V mých očích je to skutečný hrdina a chci mu tímto ještě jednou poděkovat.”

Křídelník Liverpoolu je znám svými charitativními aktivitami. Před dvěma lety třeba začal financovat výstavbu lékařského centra nebo dívčí školy v Egyptě.

/**/