Skoro jako za Neymara! Takto vypadá československá sestava z nejdražších aktivních hráčů

Záloha

Stanislav Lobotka
SSC Neapol
20 mil. euro

Pokud máme něčeho dostatek, tak jsou to právě záložníci, kteří zároveň tvoří nejpočetnější zastoupení v sestavě. Nejdražším z nich je defenzivní štít, Stanislav Lobotka, který přišel v zimním přestupovém období 2020 do Neapole z Celty Vigo za 20 milionů euro. Smlouvu podepsal do roku 2024.

Tomáš Souček
West Ham United
15 mil. euro

Na druhém místě se drží také defenzivní záložník, český fotbalista roku 2019, Tomáš Souček. Tomáš odešel ze Slavie Praha do West Hamu v zimě 2020 za 4,5 milionů euro na půlroční hostování. Klub si od českého reprezentanta slibuje vystužení středu hřiště a pomoc při bojích o záchranu. V případě, že se klub v Premier League udrží, hostování se změní na přestup a Slavia vyinkasuje dalších 16,2 milionů euro. Souček má ve Slavii platnou smlouvu do roku 2024.

Půl rok je pryč! Co říká na Součka trenér West Hamu, a jak se český fotbalista adaptoval?

Ondrej Duda
Norwich City
13 mil. euro

Ofenzivní záložník Herthy Berlín neprožívá jednoduché období. Po nesrovnalostech s trenérem Klinsmannem, pod kterým úplně vypadl ze sestavy, odešel na půl roční hostování do anglického Norwiche. Zatímco Ondrej Duda konečně hrál, Klinsmann byl pro neuspokojivé výsledky propuštěň. Od nové sezóny tak lze očekávat, že bude slovenský reprezentant opět nastupovat v Bundeslize. Do Herthy přišel z Legie Varšava za 4,2 milionů euro.

Jakub Jankto
UC Sampdoria
12 mil. euro

Český záložník si během 6 let udělal dobré jméno v Itálii. Po několika sezónách v Udinese dozrál čas na další krok vpřed, a tak se z hostování stal trvalý přestup za 14,5 milionů euro do Sampdorie. Kontrakt má platný do roku 2023.

Antonín Barák
US Lecce
10 mil. euro

V roce 2017 přišel do Udinese za 3 miliony euro. Postupem času se stal členem širšího kádru. Pro větší herní vytížení tak odešel na začátku roku 2020 na půl roční hostování k nováčkovi Serie A Lecce. Smlouvu má s Udinese do roku 2022.

Lászlo Bénes
Borussia Mönchengladbach
10 mil. euro

Jako nejdražší fotbalista v historii slovenské ligy přestoupil v roce 2016 z MŠK Žilina do Borussie Mönchengladbach za 2 miliony euro, tehdy ještě jako 18letý supertalent. Pak se ale začala snová kariéra zadrhávat, přišlo zranění a hostování ve 2. Bundeslize. Poslední půl rok vysedával Lászlo Bénes v Borussii zejména na lavičce. Stále má však 22letý záložník celou kariéru před sebou. Smlouvu má až do roku 2024.

Připraveni ke střídání: Marek Hamšík (8,5 mil.), Alex Král (7,5 mil.), Vladimír Darida (5,5 mil.), Juraj Kucka (5 mil. euro), Patrik Hrošovský (5 mil.)
Previous page 1 2 3 4Next page
/**/