Skandální Pérezovy nahrávky! Takto nechutně urazil Ronalda, Casillase a další…

Florentino Peréz čelí obrovskému skandálu. Ve Španělsku unikly na veřejnost staré nahrávky z roku 2006 a 2012, ve kterých prezident Realu Madrid útočí na klubové legendy. V úterý byly zveřejněny záznamy z roku 2006, kde Peréz napadá Casillase s Raúlem. Den poté se do světa dostaly i novější audionahrávky, ve kterých označuje Cristiana Ronalda a trenéra Mourinha za idioty.


Od úterý začaly médii kolovat útržky hovorů Péreze z roku 2006, tedy z doby, kdy zrovna nepůsobil jako prezident Bílého baletu. V nich označuje Casillase a Raúla za ‘velké podvody’. “Tenhle gólman není dost dobrý na to, aby chytal v Realu Madrid. Není a nikdy nebyl. Nevím, proč ho fanoušci tolik zbožňují a brání ho,” rozhovořil se Pérez o brankářské jedničce, která v klubu nakonec odchytala přes 700 utkání.

“Casillas je první velké selhání Realu, Raúl je druhé. Raúl představuje pro klub negativní postavu. Věří, že je klub jeho a vše využívá ve svůj prospěch,” pokračuje. Šest měsíců na to začal Pérez působit jako prezident klubu. Legendární útočník Los Blancos je přitom dodnes jeho zaměstnancem. Už dva roky totiž působí jako trenér rezervního týmu.

➡️VIDEO: Fatální hrubice gólmana Arsenalu! Takto Kanonýři překvapivě prohráli s Hibernianem

Španělský miliardář se vůči nahrávkám vyhradil v oficiálním prohlášení na stránkách klubu: “Jsou to jednotlivé fráze převzaté mimo kontext, tajně nahrané panem José Antoniom Abellanem, který se je po mnoho let snažil prodat. Je zvláštní, že s nimi deník El Confidencial přijde po takové době. Už jsem jednal se svými právníky, kteří studují možné právní kroky.”
Po 24 hodinách vyplavaly na povrch další soukromé rozhovory, tentokrát z října roku 2012. Rovněž s nimi přišel španělský deník El Confidencial. Peréz v nich velmi nevybíravě hovoří o hvězdném útočníkovi z Portugalska, jenž tehdy v klubu působil už třetím rokem.

➡️VIDEO: Důvod, proč Saka nedal penaltu? Můžu za to já, přiznává Chiellini

Potvrzuje se tak skutečnost, že mezi touto dvojicí nikdy nepanoval příliš přátelský vztah. Prezident španělského velkoklubu v nahrávce mluvil negativně i o Mourinhovi.

“Je to imbecil. Ten chlap je nemocný. Jinak by nedělal všechny ty debilní věci. To jen dokazuje, že není normální,” pronesl v nahrávce Pérez o Cristianovi. Už tehdy se spekulovalo o Ronaldově nespokojenosti v klubu a přestupu jinam. Nakonec to slavný CR7 vydržel dalších 6 let.
Šéf Bílého baletu byl zřejmě frustrován i José Mourinhem, přestože se týmu pod vedením ‘Special One’ povedlo ukončit dominanci Guardiolovy Barcelony ziskem španělského titulu.

“Mají příliš velké ego, oba jsou zkažení. “Mourinho je idiot, je nenormální.” Ani jeden nevidí realitu. Kdyby se chovali jinak, mohli by vydělat mnohem více,” hovoří nahrávkách o obou Portugalcích.

➡️AKTUÁLNĚ: Messiho velké rozhodnutí! Překvapivé gesto i astronomická výstupní klauzule

Rok na to Mourinho dostal padáka a musel si hledat nové angažmá. To Pérez šéfuje madridskému klubu dodnes. Prezidenta dělal nejprve mezi lety 2000-2006, do funkce se pak vrátil o tři roky později. Před pár měsíci pak svůj post prezidenta Realu Madrid ve volbách obhájil.

/**/