Skandál ve Španělsku! Barcelona se obrátila na právníky, Griezmann se parťáka veřejně zastal

Byl to jeho večer. 17letá hvězda Barcelony předvedla v Lize mistrů proti Ferencvárosi parádní výkon. Pak ale přišel nešťastný pozápasový report ze španělského portálu ABC.

Barcelona smázla maďarského protivníka 5:1 (všechny góly, včetně parádní souhry Messi-Fati-Coutinho zde) a zdálo se, že minimálně do El Clásica bude mít tým jen příjemné starosti. Pár minut po zápase však přišel článek od Salvadora Sostrese z portálu ABC.

Ten se hodně nevybíravým způsobem vyjádřil k výkonu Ansu Fatiho. “Běhá jako gazela. Připomíná mi ty mladé černé přistěhovalce, kteří se živí v ulicích nelegálním prodejem, a kteří se rozběhnout v momentě, kdy uvidí policajty a uslyší někoho řvát ‘Šťára, šťára!'”
Reakce na toto přirovnání na sebe nenechala dlouho čekat. Na svém Twitteru se ihned spoluhráče zastal Antoine Griezmann. “Ansu je výjimečný chlapec. Zaslouží si respekt stejně jako každý jiný člověk. Řekněme ne rasismu a neúctě!”

Během hodiny bylo pod příspěvkem okolo 1500 komentářů. Většina z nich gesto francouzského reprezentanta ocenila. Vedení Barcelony se až po Griezmanově twítu nechalo slyšet, že provede proti portálu ABC právní kroky. Právníci se začnou celou věcí zabývat během čtvrtečního dne.

Ansu Fati začal sezónu 2020/21 ve velké formě, když v 5 odehraných zápasech vstřelil 4 góly a na další 2 přihrál./**/