Skandál v Lize mistrů! Prezident PSG napadl rozhodčí a vyhrožoval smrtí, nahrávku prošetřuje UEFA

Utkání, kterého bylo hodno Lize mistrů. Duel mezi Realem Madrid a PSG nabídlo fanouškům parádní podívanou a neskutečný fotbalový zážitek plný emocí. Ty pracovaly i po závěrečném hvizdu. Prezident francouzského giganta totiž neudržel nervy na uzdě a zadělal si na pořádný malér.

V 61. minutě to vypadalo, že PSG dokráčí k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Výhra 1:0 na domácím hřišti a vedení 1:0 na Santiago Bernabeu byl stav, který nenasvědčoval ničemu jinému. Pak ale přišel klíčový moment utkání, souboj Benzemy s Donnarummou (video z tohoto momentu i s hattrickem Benzemy zde). Následné vyrovnání na 1:1 pak započalo postupový obrat Realu Madrid.


A právě kvůli této situaci bouchly saze prezidentovi PSG Nasser Al-Khefaifovi. Ten totiž hned po konci utkání zuřivě naběhl do útrob stadionu s jediným cílem. Najít šatnu rozhodčích. Podle několika zpráv po cestě neustále řval a kopal do věci, které mu přišly pod nohy.

➡️VIDEO: Euforie Realu! Minela Donnarummy nastartovala hattrick Benzemy, Alaba slavil se židlí

V šatně pak na rozhodčí křičel a vyčítal jim právě neuznaný faul na Donnarummu. “Byl to faul Benzemy na Donnarummu. Nechápu, že rozhodčí uznali gól. Jde to vidět tak ze 40 různých úhlů. Tato situace nás poškodila. K čemu je VAR?,” měl jasno také trenér Pochettino. “Do té doby jsme kontrolovali hru, měli jsme šance. Tento moment ale změnil náladu na hřišti. Vše se otočilo,” dodal. Prezident klubu ale jen u řvaní nezůstal.
“Nasser a Leonardo (sportovní ředitel PSG) byli velmi agresivní. Snažili se silou bránit vstupu do kabiny rozhodčích. Když byli požádáni, aby odešli, Nasser vzal praporek sudího a několika údery ho zničil,” znělo první stanovisko od UEFA.

“Nasser Al-Khefaifi řval v útrobách stadionu. Všichni byli znepokojeni jeho chováním. Společně se sportovním ředitelem Leonardem křičeli na rozhodčí a napadli několik lidí” shodují se zprávy na Twitteru.

Jejich chování zachytily kamery v útrobách Santiago Bernabeu i zaměstnanci Bílého baletu, právě k nim pak směřoval Nasser výhružky smrtí. S výkřikem “Zabiju vás!” požadoval smazání všech videí. Zakročit musela ochranka. Některé zdroje tvrdí, že byla zavolána i policie.

Agresivní chování měli potvrdit také rozhodčí v zápise. Real Madrid poslal nahrávku Nasserova amoku k prozkoumání disciplinární komisi UEFA. Ve čtvrtek by mělo být vše prošetřeno. PSG zatím chování svého prezidenta popírá.

Pro prezidenta PSG je to v posledních hodinách další velký problém. Před pár dny totiž soud obnovil jednání zabývající se jeho korupčním počínáním ve sférách FIFA. V obvinění také figuruje ovlivnění volby MS 2022 v Kataru. Nasserovi hrozí až 2 roky vězení./**/