Rozzuřený Haaland! Takto po prohře se Srbskem a ztrátě EURA zkritizoval trenéra Norů

Erling Haaland se s Norskem na EURO 2021 nepodívá. Norská reprezentace nezvládla barážové utkání proti Srbsku. 20letý Nor byl dle svých slov po zápase velmi naštvaný.

Výběr zkušeného kouče norského nároďáku, Larse Lagerbäcka, podlehl ve včerejším utkání Srbsku 1:2. První gól utkání padl až v 82. minutě, když se trefil 25letý srbský záložník Sergej Milinković-Savić. O pár minut později přišlo vyrovnání ze strany Norska. Autorem branky byl Mathias Norman. Následné prodloužení však Haaland a spol. nezvládli. V 105. minutě se opět prosadil Milinković-Savić a na jeho trefu Norové již odpověď nenašli. Srbsko si tak zahraje o vstupenku na EURO 2021 ve finálové části baráže se Skotskem.

Haaland po prohře neskrýval své emoce. Ztráta evropského šampionátu ho velmi pobouřila: “Nechci nadávat, ale jsem vážně naštvaný. Měli jsme dobrou příležitost dostat se na evropský šampionát, ale prostě jsme nebyli dostatečně dobří. Srbsko bylo lepší než my a zasloužilo si vyhrát. Je to obrovské zklamání pro všechny,” řekl 20letý útočník stanici TV2.

Kritika hvězdného útočníka Dortmundu mířila především na Lagerbäcka, který podle něj zvolil příliš opatrnou taktiku :Nerozumím ale tomu, jak jsme hráli. Vůbec jsem se necítil být ve hře,” kritizoval mladý Nor svého kouče.

Na hráčovu kritika nechyběla reakce ani samotného kouče norského výběru: “Pokud si to vedení bude přát, nemám problém od týmu odejít. Srbsko však oproti nám mělo velmi zkušený tým.”

72letý Lars Lagerbäck, který mimo jiné trénoval také reprezentace Švédska, Nigérie a Islandu, má s norským fotbalovým svazem podepsanou smlouvu až do konce příští sezóny. Zatím to však nevypadá, že by se své funkce musel předčasně vzdát.