Dopis rozhořčeného právníka Kamary! Vyjádření UEFA považuje za fantasy, Kúdelu napsal správně

Právník Glena Kamary nenašel pochopení pro vyjádření UEFA k incidentu ze zápasu Evropské ligy mezi Rangers a Slavií.

➡️První prohlášení UEFA! Kamarův právník v šoku, Kúdela preventivně odstaven

Prohlášení právního zástupce Glena Kamary k rozhodnuti UEFA pozastavit Ondřejovi Kúdelovi činnost na jeden zápas evropských pohárů:

“UEFA zahájila proti Kúdelovi disciplinární řízení poté, co byl obviněn z rasového zneužívání hráče Rangers, Glena Kamary. Co se týče trestního stíhání Kúdely ve Skotsku, chápu, že policie nemá dostatek důkazů a k pokračování vyšetřování potřebuje výpověď samotného hráče.”
“Na druhé straně UEFA vyšetřování zahájila s výpověďmi na obou stranách, takže má vše potřebné. Je opravdu hrozné, co se dočítáme v jejich nejnovější zprávě. Zákaz jednoho zápasu opravdu nevzbuzuje velkou důvěru k tomu, že UEFA podnikne patřičné kroky a bude se i nadále zabývat problémem rasismu a jeho potlačováním. Toto bránění Slavie Praha lze popsat jako neuvěřitelné, je to trošku fantasy.”

➡️VIDEO: La Liga má svého Kúdelu! Takto měl hráč Cadizu urazit Diakhabyho, utkání bylo přerušeno

“Zákaz jednoho zápasu nijak nepotrestá Kúdelu nebo Slavii, kteří navíc už před prohlášením avizovali, že hráč je nemocen a k zápasu s Arsenalem neodcestuje. Pozastavení jedné hry zavání tokenismem a vyvolává nedůvěru u černošských hráčů, kteří tak čelí ohavnému zneužívání. Jasné důkazy proti Kúdelovi znamenají, že UEFA musí přijmout okamžitá opatření, aby ho řádně potrestala za zločin, z něhož je obviněn,” zní ve zveřejněném dopise.

Kamarův právník navíc ihned po oficiálním stanovisku UEFA požadoval trest pro Kúdelu na jeden rok. “Jsme šokováni vyjádřením UEFA, která pozastavila Kúdelovi činnost na jeden zápas. Za své rasistické chování by měl zůstat mimo hru aspoň rok.” 

➡️Přestoupí v létě Souček s Ricem? Moyes promluvil o přestupových plánech a potvrdil obavy

Je však dobré, že i na této rozhořčené reakci lze najít nějaké pozitivum. Jméno Ondřeje Kúdely tentokrát Kamarův obhájce trefil bez jediného zaváhání. Alespoň z tohoto hlediska lze jeho dopis brát seriózně./**/