Rozhodčí za Haalandův autogram v problémech! Ostrý vzkaz ze strany UEFA a suspendace

Fotbalový rozhodčí se nevyhnul trestu za Haalandův autogram, který si vyžádal bezprostředně po konci čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů. Rumunský sudí jej pak chtěl využít na dobrou věc, UEFA ani rumunská komise rozhodčích pro to však pochopení neměla.

Rumunský rozhodčí Octavian Sovre si vyžádal po úterním utkání Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Dortmundem podpis od 20leté norské komety Erlinga Haalanda. Jeho čin byl mnohými experty odsouzen jako dětinský a neprofesionální. Následně se ukázalo, že autogram si nevyžádal pro osobní potřebu, nýbrž pro dobrou věc.

Jaký byl tedy jeho záměr? 47letý Rumunec pomáhá léta ve městě Bihor místnímu centru pro děti a dospělé trpící autismem. Centrum financují finanční dary, popřípadě peníze vydražené v aukcích. Žlutá i červená karta s podpisem norského útočníka tak skončí v online aukci, kdy výtěžek následně poputuje na účet tohoto centra.

Toto gesto vzbudilo řadu pozitivních ohlasů, reakce fotbalové komise se už však lišila. Šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti jeho chování odsoudil a vyslal do světa ostrý vzkaz:➡️VIDEO: Dortmund cítí křivdu! Takto je rozhodčí obral o regulérní gól i remízu

“Jsi zodpovědný za své chování. UEFA se snaží, abyste byli respektováni na stejné úrovni jako hráči. Pokud chcete být respektováni stejně jako hráči, proč byste potom měli žádat o jejich dres nebo autogram? Žádají snad hráči o podpis rozhodčí?”

“Toto je prostě nepřijatelné, jde i o vaši důstojnost. Nezapomínejte na počet kamer při zápasech evropských pohárů, ty vidí a zachytí úplně vše,” poslal Sovremu prostřednictvím emailu.

Jako reakce na mail od UEFA přišel trest ze strany rumunské asociace rozhodčích. Octavian Sovre byl suspendován a nebude se moct zúčastnit žádného ze zápasů v nadcházejícím kole rumunské Ligy I, které budou uzavírat její základní část.
/**/