Rozhněvaný Neymar! Fanoušci Brazílie jdou ve finále Copa America proti vlastnímu týmu

Velký finálový den se blíží. V neděli poznáme vítěze jihoamerické Copa America i Eura 2020. První přijde na řadu bitva mezi domácí Brazílií a Argentinou. Utkání, které začne ve 2 ráno se pyšní nebývalému zájmu. Za vše může Lionel Messi, fanoušci Brazílie a podrážděná reakce Neymara.

Lionelovi Messimu se naskytla další příležitost k prolomení svého reprezentačního prokletí na velkých turnajích. V cestě za úspěchem mu tentokrát stojí papírově silnější Brazílie. Ta půjde do finálního souboje s opravdu dominantní bilancí. Na domácím hřišti totiž na Copa America prohrála naposledy v roce 1975 (od té doby 17-9-0). Kanárci navíc jakožto pořadatelská země vždy turnaj pro země Jižní Ameriky vyhráli (5x).

Nedělní finále bude speciální díky hvězdnému Messimu. Ten bude mít jednu z posledních šancí na zisk titulu v národních barvách, čehož si je moc dobře vědoma i část fanoušků Brazílie, kteří se netají tím, že budou argentinskému kapitánovi držet pěsti a přát výhru.
Mezi nimi se nachází například i reportérka brazilské stanice SportTV: “Ještě před tím, než se do mě pustíte, bych to ráda vysvětlila: Miluji Brazílii a náš fotbal. Mám v Argentině pár přátel, ale výhru jim přeji z jiného důvodu. Obdivuji Messiho a jeho hru.”

“Nikdo jiný si to pro svoji zemi nezaslouží vyhrát více než on. Fandím mu proto, aby se mu dostalo spravedlnosti,” uvedla na svých sociálních sítích Fabiola Andrade.

➡️VIDEO: Fascinující záběry Messiho přípravy! Takto pečlivě si nachystal trávník před proměněným přímákem 

Tento fakt samozřejmě nese nelibě hlavní tvář brazilského výběru Neymar, který pro tyto fanoušky nemá pochopení a napsal na jejich adresu štiplavý komentář: “Já to chápu, kdybych nepocházel z Brazílie, tak bych to Leovi také přál. Je to nejlepší fotbalista, kterého jsem kdy viděl. Ale abych kvůli tomu zradil svoji vlastní zemi? S tímto běžte do háje! Jsem hrdý na to, že jsem Brazilec, a nikdy by mě nenapadlo jít takto proti své rodné zemi,” vyjádřil se Neymar na sociálních sítích.
Hvězdného útočníka PSG se následně zastal i kolega z obrany Marquinhos: “Staví nás to do obtížnější situace, když vidíme, jak jsou vlastní fanoušci proti nám. Že nebudou fandit Brazílii jakožto své rodné zemi. Myslím, že si podporu zasloužíme.”

➡️AKTUÁLNĚ: Žádná Neapol! Tomáš Vaclík už zná místo svého nového působiště

Finále se odehraje na stadionu v Riu De Janeiro. Brány legendárního Estádio do Maracanã však zůstávají pro diváky nadále zavřené.

/**/