Rosický se opřel do ex-Sparťana Kangy! Takto bez obalu řekl, co si něm myslí

Kolem Guélora Kangy se toho napsalo během jeho angažmá ve Spartě více než dost. Teď se k jeho osobě vrátil také sportovní ředitel Letenských Tomáš Rosický.

Na jedné straně skvělý fotbalista, na straně druhé komplikovaná osobnost, která rozdělovala sparťanské fanoušky. Tak či tak, Geulór Kanga zanechal na Letné výraznou stopu.

➡️VIDEO: Děsivé záběry z Indie! Se 3000 fanoušky se zřítila tribuna

Jeho jméno však rezonuje i po odchodu do Srbska. Nejprve se do médií dostaly pochybnosti ohledně jeho věku a jména, teď si gabonského fotbalistu připomněli sparťanští příznivci na neformální besedě s vedením klubu.
Po dotazech z publika se totiž ke Kangově osobě ostře vyjádřil Tomáš Rosický. “Výrok nezazněl na žádné tiskové konferenci vysílané v přímém přenosu. Debata při besedě s fanoušky tudíž není tak formální. Musíme však počítat také s tím, že se výroky třeba na sociálních sítích dostanou ven.”

➡️VIDEO: Další rána pro PSG! Takto se Mbappé prokecl přímo před kamerou

“Nebudeme dělat žádné ovčáčkoviny, že se nic takového nestalo. Výrok padl přesně tak, jak je popsán,” zareagoval na celou věc ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

A o co tedy šlo? Diskuze zavedla fanoušky a vedení klubu k tématu afrických hráčů v týmu. Po chvilce se jeden z fanoušků zeptal konkrétně na Kangu s tím, že Sparta už žádného dalšího Afričana nepřivedla. Rosický chtěl dotazujícího ujistit, že v absenci afrických hráčů nehraje barva pleti žádnou roli a odpověděl. “Jestli je Kanga černej, nebo bílej, je mi jedno, hlavní je, že to byl strašnej debil.” 

Jeho reakce samozřejmě vzbudila povyk na sociálních sítích. “Rád bych vysvětlil, jak k výroku došlo. Jeden z fanoušků se ptal, jestli nám typologicky v kádru nechybějí hráči z Afriky nebo Jižní Ameriky. Tomáš Rosický argumentoval, že cizince nelze brát jen podle dat, ale je třeba vidět je také naživo, podrobně je vyskautovat. A kvůli covidu se v poslední době cesty po světě zastavily.”
“Podle Tomáše je ideální přivádět hráče třeba z Afriky ve věku nějakých 17 let. Aby si nejprve prošli akademií, pak béčkem, aby se zkrátka nejprve aklimatizovali, protože příchod do Evropy je pro ně po všech stránkách velkou životní změnou.” 

„Ano, v dnešní době to není korektní výrok. Je však třeba chápat, jak ho Tomáš myslel, jak se debata s fanoušky vyvíjela,” doplnil Ondřej Kasík.

/**/