Ronaldo reaguje na prolomení rekordu: Bicana nevzal v potaz, Pelé poslal gratulaci, ale…

V nedělním zápase protrhl hranici 770 gólů a stal se podle mnohých nejlepších střelcem všech dob. Sám pak své prvenství potvrdil vzkazem, který z části adresoval také brazilské legendě, Pelému.

Téma, které nebude mít zřejmě nikdy jednoznačnou odpověď. Kdo je nejlepším střelcem v historii? Podle oficiálních statistik mezinárodní fotbalové asociace se jim v sobotu stal Cristiano Ronaldo, který se na piedestal posadil hattrickem proti Cagliari (video zde). Nic na tom nemění fakt, že před nedávnem přišel FAČR s aktualizovanými statistikami, které uvádějí u Josefa Bicana 821 oficiálně vstřelených gólů.

Slavný CR7 pak na počest svého úspěchu zveřejnil na svých sociálních sítích své bezprostřední dojmy. “Na světě neexistuje fotbalista, který by nevyrůstal na příbězích o Pelého zápasech, gólech a úspěších. Ani já nejsem výjimkou. Z tohoto důvodu jsem naplněn radostí a pýchou, když uznávám, že jsem se dostal na vrchol světového žebříčku střelců a překonal jsem Pelého rekord.”VIDEO: Ronaldův hrozivý zákrok! Takto kopačkou prošlápl obličej gólmana, vyvázl jen se žlutou

“O něčem takovém se mi ani nesnilo, když jsem jako dítě vyrůstal na Madeiře. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na mojí úžasné cestě podíleli. Mým spoluhráčům, soupeřům, fanouškům tohoto krásného sportu a především mojí rodině a blízkým přátelům. Myslím to vážně, když říkám, že bych to bez vás nikdy nedokázal.”

“Nyní už se nemůžu dočkat dalších zápasů, výzev, rekordů a trofejí! Věřte mi, moje cesta není ještě zdaleka u konce. S Juventusem a Portugalskem toho zbývá ještě spoustu vyhrát. Připojte se ke mně na této cestě!”

Odpověď Pelého na sebe nenechal dlouho čekat. Život je sólový let. Každý si vytváří vlastní cestu. Ty máš tu cestu opravdu nádhernou! Není tajemstvím, že tě velmi obdivuji a rád sleduji. Gratuluji k překonání mého rekordu v počtu nastřílených gólů v oficiálních zápasech. Velmi mě mrzí, že jsem tě dnes nemohl obejmout. Odložím si tu alespoň naši společnou fotografii jako symbol přátelství, které trvá již po mnoho let,” oplatil vlídná slova Brazilec, zatímco se na i nadále na svém Instagram profilu hrdě prohlašuje se 1283 góly “Nejlepším střelce všech dob”./**/