Ronaldo jako Musk! CR7 svým gestem pořádně zamával s tržní hodnotou Coca-Coly

Cristiano Ronaldo v pondělí vyvolal svým gestem pořádný rozruch. Stačily k tomu dvě láhve Coca-Coly (video níže).

Coca-Cola jako hlavní partner EURA 2020 nemá v posledních hodinách zrovna příjemné starosti. Za vše muže hvězdný Cristiano Ronaldo.

Vše začalo na na předzápasové konferenci k zápasu s Maďarskem, kde portugalský útočník zpozoroval dvě láhve syceného nápoje, načež je okamžitě přesunul stranou. Vzápětí zvedl láhev vody se slovy: “Aqua! (Voda!)”.


Ronaldo neskrývá svou nechuť k sladkým nealkoholickým nápojům a dlouhodobě se proti nim vymezuje. 36letý fotbalista dbá na svou životosprávu jako málokdo. Právě díky tomu si drží i ve svém věku až pozoruhodnou fyzickou kondici. Slazené nápoje jsou u něj zkrátka tabu. Své návyky se snaží přenést i na syna.

“Někdy jsem na něj přísný, protože si rád dá Colu nebo Fantu. Vždy mě tím vytočí,” přiznal CR7 v jednom z rozhovorů. “Když si dává fastfood, je to boj. Ví, že to nemám rád.”
Pondělní gesto Ronalda má však nakonec mnohem větší dopad, než se na první pohled mohlo zdát. Podle nejnovějších dat má totiž jeho počínání mít neblahý vliv na značku Coca-Coly. Španělská média hlásí pokles akcií společnosti o 1,6%, tedy z 242 miliard dolarů na 238 miliard dolarů. Přesunutí dvou láhví o pár centimetrů tak vyšlo na 4 miliardy dolarů, což už je pořádný ranec.

Není tak divu, že se začíná o Ronaldovi mluvit jako o fotbalovém Elonu Muskovi, který je v posledních měsících znám zejména jako manipulátor cen na kryptotrhu.

UEFA ani Coca-Cola se zatím k celé záležitosti nevyjádřila. Je však pravděpodobné, že nadšení ani u jedné ze stran převládat nebude./**/