Ronaldinhova druhá šance! Takto po vězení a bankrotu vydělal miliony a začal nový život

Tento týden zaplesalo fotbalové srdce snad všem fanouškům. Po dlouhém čase vyběhl na zelený pažit magický Ronaldinho. Pohled na usměvavého mistra světa z roku 2002 byl neporovnatelný s obrázky z loňského roku. Brazilské ikoně se od propuštění z věznice změnil život.


Brazilský kouzelník nastoupil v úterý po boku Rivalda, Javiera Savioly, Deca a dalších proti legendám Realu Madrid ve speciálním exhibičním El Clásicu. Tým v čele s Ronaldinhem sice prohrál 2:3, na jeho úsměvu to ovšem znát nebylo.

➡️AKTUÁLNĚ: Nová éra fotbalu! FIFA testuje 4 razantní změny v pravidlech

Ronaldinho se postaral o úvodní branku, kterou oslavil svým ikonickým tanečkem. Poté stihl ještě nastřelit břevno a rozdat množství pro něj typických přihrávek. Vidět ho opět v akci byl prostě famózní a velmi nostalgický zážitek (sestřih nejlepších momentů zde).

Ještě před nedávnem ale pohled na Ronaldinha tolik veselý nebyl. Bývalý záložník Barcelony, AC Milán či PSG se topil v problémech, když musel on i jeho bratr strávit skoro půl roku ve vězení za falšování dokladů a čelil podezření z praní špinavých peněz.

Po 32 dnech od nástupu do paraguayské věznice byli oba propuštěni na kauci (v přepočtu 17,8 milionu korun-každý) do několikaměsíčního domácího vězení, které “přetrpěli” v luxusním hotelu. Ronaldinho pak ještě musel zaplatit pokutu ve výši dvou milionů korun. K tomu připočtěme divoký party život plný krásných dam a drahých aut. Suma sumárum, Ronaldinho byl najednou švorc.

Není divu, že se po jeho propuštění z domácího vězení začaly šířit zprávy o jeho bankrotu a vyluxovaném bankovním kontu. Některé zdroje dokonce uvedly, že mu zbylo doslova pár dolarů.
Hvězdný Brazilec se ovšem pomocí několika chytrých obchodních tahů dostal zpátky pevně na nohy. Podle brazilského vydání deníku El Pais si vítěz Zlatého míče dokázal v období 4 měsíců vydělat přes 20 milionů korun.

➡️AKTUÁLNĚ: Nenasytné PSG! Pařížané chtějí vykoupit hvězdu Premier League

Jako první se Ronaldinho podílel na propagaci stadionu Atlética Mineiro, na kterém v roce 2013 pozvedl nad hlavu Pohár osvoboditelů.

Dále se rozhodl otevřít studio v Belo Horizonte, kde získal titul čestného občana, a angažoval se do hudebního průmyslu. Společně se skupinou Recayd Mob a rapperem Djongou natočil videoklip. Dílo s názvem Oclin e Evoque, ve kterém se bývalý fotbalista objevuje obklopený holkami v bikinách, nasbíralo první milion zhlédnutí po necelém týdnu od vydání. Tím výčet jeho aktivit zdaleka nekončí.
41letý Brazilec využil hudební klip i k propagaci svého nového produktu. Na trh totiž uvedl vlastní značku organického ginu R-ONE. Navázal tím na jeho první alkoholický produkt, čímž bylo víno pod značkou Vino de Campeones.

Ronaldinho se také objevil v reklamě cestovní kanceláře Buser a stal se tváří sázkové kanceláře Betcris. Nechybí ani propagace nejpopulárnějších fotbalových simulátorů PES a FIFA.

➡️Herní série FIFA ZADARMO! EA Sports chystá přelomový krok pro budoucí tituly 

Přes jeho problémy se zákonem se po svém propuštění osobně setkal s brazilským prezidentem a nadále zůstal ambasadorem pro brazilský cestovní ruch.

Do toho všeho byl v průběhu minulého roku odhalen trailer na dokument o jeho životě pod názvem Ronaldinho: the happiest man in the world (video níže).

“Moje těžká životní fáze se uchýlila ke konci. Nemohu nalézt slova, kterými bych vám všem poděkoval za neuvěřitelnou podporu, které se mi v posledních měsících dostalo,” napsal brazilský fenomén k ukázce na svých sociálních sítích.


/**/