Ronaldinho: Mbappé a Haaland? Ne, jsou tady lepší hráči, zastal se i Messiho s Ronaldem

Během uplynulého týdne se toho napsala spousta. Po brzkém vypadnutí dvou nejlepších hráčů planety z Ligy mistrů hovoří mnozí o startu nové fotbalové éry v čele s Kylianem Mbappém a Erlingem Haalandem. Ne všichni však s těmito názory souzní, ba naopak. Třeba legenda všech legend Ronaldo de Assis Moreira, veřejně známý jako Ronaldinho.

Brazilskému kouzelníkovi se nelíbí, jak moc tlačí média mladé pušky z PSG a Dortmundu do popředí, zatímco Cristiana Ronalda a Lionela Messiho staví na druhou kolej.

“Lionel Messi a Cristiano Ronaldo sice vypadli z Ligy mistrů, ale nemůžeme říct, že je nahrazují Mbappé s Haalandem, je příliš brzy. Ve svých ligách jsou oba nejlepšími střelci, navíc je mezi nimi rozdíl 11 zlatých míčů, 9 titulů v lize mistrů a 20 v lize,” brzdí přehnané nadšení.
“I po nich existují špičkoví fotbalisté jako Sadio Mané, Robert Lewandowski, De Bruyne a mnoho dalších, kteří jsou podle mě před Haalandem s Mbappém. A další se objevují. Saka, Bruno nebo Mount. myslím, že je trochu neuctivé zapomínat na neuvěřitelné okamžiky, které nám Cristiano Ronaldo a Lionel Messi poskytli,” zastal se hvězd Barcelony a Juventusu.

Držitel Zlatého míče z roku 2005 navíc poukazuje na nešvar posledních let, tedy že střílení gólů rovná se nejlepší fotbalista.

“Pokud by to bylo jen o lidech, kteří dávají góly, což není, tak třeba Lukaku s Lewandowskim jsou ještě na vyšším levelu než Mbappé s Haalandem,” uzavírá celou věc Legendinho.
/**/