Reakce Slavie i Rangers! Tvrdík prohlášením rozvášnil fanoušky, Skoti se chtějí odvolat

K trestu Ondřeje Kúdely se vyjádřil již také předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Ten Kúdelovu suspendaci přijal. Naopak Skoti s uloženým trestem spokojeni nejsou a chystají odvolání.

Disciplinární komise UEFA nakonec shledala slavistického obránce vinným, přestože vyšetřovatel původně žádné přímé důkazy neobjevil a od té doby se na tom nic nezměnilo, jinak by se o tom vedení pražského celku dozvědělo.

Tvrdík i přes absenci důkazů, které by jasně prokazovaly vinu českého reprezentanta, trest přijal. Samotný hráč se ovšem může odvolat, a s největší pravděpodobností tak v následujících dnech i učiní.

➡️AKTUÁLNĚ: Šokovaný Kúdela! Odůvodnění trestu nám nepřišlo, co dál?

Reakce Tvrdíka na rozhodnutí UEFA: “Ondrovi byl za jeho čin uložen trest suspendování na 10 zápasů UEFA a toto rozhodnutí jako klub respektujeme. Ondřej Kúdela v žádném případě neměl přistoupit k hráči soupeře. Lituji toho a omlouvám se Glenu Kamarovi za situaci, která zjevně způsobila utrpení jemu a jeho spoluhráčům i všem spojeným s Rangers a Slavií.”
“Podnikám pozitivní kroky, abych zabránil tomu, aby se taková situace v našem klubu již nikdy neopakovala. Chceme se ještě více poučit ze současné situace a navázat spolupráci s některou z významných protirasistických organizací a pozvat ji ke spolupráci s klubem formou školení, a ještě komplexnějšího nastavení současných vnitřních politik.”

“Je to pro nás příležitost k organizaci širšího dialogu, který by měl vést k porozumění mezi lidmi v Česku i ve Velké Británii, a to ve prospěch všech hráčů, fanoušků a občanů,” dodal ve svém prohlášení.

Z Ostrovů však přišla reakce opačná. Glen Kamara vyfasoval zákaz startu na následující 3 utkání, Roofe za surový zákrok na Koláře vyvázl s čtyřzápasovou stopkou. Rangers tresty pro své hráče nepřijímají a chtějí se odvolat: “Vítáme postih pro Ondřeje Kúdelu. Výše jeho trestu jen podtrhuje závažnost celé věci. Sankce na naše hráče ale považujeme za přísné. Naším úmyslem bude odvolání.”

S trestem nebyl spokojený ani Kamarův právník. Tomu se zase nezdál trest pro Kúdelu, který považuje za velmi mírný: “Těší nás zpráva o tom, že Kúdela byl za svůj čin potrestán. Zákaz na 10 zápasů je ale nedostatečný, dá se hovořit o tokenismu. Kúdela měl obdržet alespoň roční stopku.” /**/