Radikální řešení legendy Rangers! Toto se nesmí tolerovat, pokuta nestačí, vyzývá vedení UEFA

Legenda Rangers FC, Kris Boyd se tvrdě opřel do Kúdely, Slavie i UEFA a volá po nekompromisnímu trestu.

Za poslední dny se ohledně zápasu Evropské ligy Rangers-Slavia napsalo opravdu mnoho. Se svým vyjádřením přispěchal také bývalý útočník Rangers, Kris Boyd, který se ohradil proti Kúdelovi i Slavii a žádá od UEFA razantní kroky.

➡️Slavia nepřítelem číslo 1! Vzkaz “fanoušků” SKS řeší v zahraničí, Tvrdík je znechucen

“Pokud chce UEFA opravdu ukázat rasismu červenou kartu, je přesně ten správný čas zastavit tokenismus (označení jevu, kdy zástupce určité skupiny (např. pohlaví, rasy, národnosti) v daném společenství je jediný nebo početně vzácný) a zaujmout postoj ‘nulové tolerance’. Jako bývalý fotbalista neočekávám, že i v roce 2021 budeme tolerovat rasovou nenávist na hřišti i mimo něj.”
“Hanebné rasistické zneužívání ze strany Ondřeje Kúdely (v původním textu Kedely) se odehrálo na mezinárodní scéně a jakákoliv nečinnost ze strany UEFA bude považována jako zelená pro rasismus.”

“Myslím, že peněžité pokuty prostě nestačí. UEFA musí zaujmout ten nejsilnější postoj, což je pro mě vyřazení Slavie Praha z Evropské ligy. Nemluvím tady o tom, že by se Rangers tímto vrátili do soutěže. Lepší tým postoupil. Mluvím tady o tom, že by Arsenal přímo postoupil do semifinále. Není správné zamést to pod koberec. Nic nedělání by byla absolutní ostuda,” sdělil pro Sky Sports svůj pohled na celou kauzu ‘Kamara-Kúdela’.

/**/