První hodiny v Tottenhamu! Odhalení platu, o kterém si Pochettino nechal zdát i překvapivé sliby do budoucna

Byla to rychlá akce. Jen pár hodin po propuštění Mauricia Pochettina podepsalo vedení Tottenhamu  smlouvu s José Mourinhem. Ten už se stihl vyjádřit ke klubu, stadionu, vzkázat fanouškům několik slibů i potrénovat s hráči. Uveřejněn byl také Josého plat.

Tottenham dlouho bez trenéra nezůstal. Mourinho si s Pochettinem prakticky podali dveře. Jednou z prvních věcí, o které se pak Mou začal s novináři bavit, byla fotbalová akademie Tottenhamu.

Special One byl v minulosti znám tím, že ve svých týmech vždy sázel zejména na hotové hráče. Pokud byste si chtěli spočítat hvězdy, které běhají po zeleném pažitu právě díky Mourinha, budou vám zřejmě stačit prsty jedné ruky. O to překvapivější byl pak výrok, který Portugalec během rozhovoru pronesl.

“Tottenham jsem vždycky uznával jako TOP klub. Má velký potenciál. Na White Hart Lane jsem vždycky přijížděl s respektem. Jsou tady kvalitní mladí hráči, to se mi líbí. I akademie je zde na dobré úrovni. Neznám trenéra, který by nerad pomáhal a rozvíjel mladé talenty. A přesně to mám v plánu, už se těším na práci s nimi,” vyzdvihl práci s mládeží a pokračoval. “Ne všechny týmy tak kvalitně s mladými pracují, a to je ten problém. To se ale o Tottenhamu říct nedá.”

Za zmínku pak stojí například 17letý Troy Parrot, který patří mezi to nejlepší, co akademie Spurs v poslední době vyprodukovala.

Novináři se pak dále ptali ne jeho první pocity a dojmy. “Nevím, zdali mohu být v tuto chvíli šťastnější. Kdybych nebyl tolik šťastný, zřejmě bych tady nebyl,” rozplýval se.
“Ptáte se, co můžu slíbit? Jednoznačně vášeň a zápal pro práci. Na prvním místě je samozřejmě dobrý vztah s týmem. Budu se snažit, abychom byli všichni šťastní.” Nadšen byl také z nové 60 tisícové arény. “Pokud řeknete, že je to nádherný stadion, nebude to stačit. Je to jednoduše nejlepší stadion na světě. Vše je tady na špičkové úrovni. Tréninkové centrum nemá v evropě obdoby.”

Mourinho má před sebou zajímavou výzvu. Klub se krčí na 14. místě Premier League, avšak na pohárová umístění ztrácí pouze 5 bodů. “Moc dobře víme, kam v tabulce patříme. Musíme se soustředit pouze na další zápas. Uvidíme na konci sezóny, kde skončíme. Ale těším se na novou výzvu i zodpovědnost s ní spjatou.”

V další části na druhé straně článku naleznete podrobnosti o Mourinhově platu

Pozitivní energii z rozhovorů se snažil José přenést i do tréninku. Místy to vypadalo, jako by na hřiště vyběhl otec se svými milovanými syny.
1 2Next page

/**/