Propuštěný Tuchel má jasno! Premier League je cíl, ve hře jsou 2 kluby

Dnes už bývalý trenér PSG si rozhodně pauzu dávat nemíní a míří vysoko. Rád by totiž okusil slavnou Premier League.

Německý kouč dostal padáka po výhře 4:0 nad Štrasburkem. Ať už je důvod jakýkoliv, spekuluje se třeba o nespokojenosti s herním projevem týmu či krkolomném startu do nové sezóny, Thomas Tuchel rozhodně nezahálí a už vyhlíží nové angažmá.

47letý lodivod se nechal slyšet, že už se těší na novou výzvu, a že by rád zakotvil v anglické Premier League. Nejpravděpodobnější se zdá být angažmá v londýnském Arsenalu.

Kanonýři prožívají nejhorší sezónu ve své historii, když se propadli až na 15. místo tabulky. Navíc se v posledních zápasech nezdálo, že by mužstvo chytalo druhý dech a mělo by přijít zlepšení. Z posledních pěti zápasů prohráli hned čtyřikrát a jednou remizovali. Mikel Arteta je tak pod obrovským tlakem, který ještě s Tuchelovým uvolněním zesílil.
Druhým skloňovaným týmem je Manchester United, který sice momentálně táhne dobrou sérii zápasů, okupuje třetí místo v tabulce a je ve fázi určité obrody, ovšem ani zde není pozice Oleho Gunnara Solskjaera nijak pevná, zejména pak po vyřazení z Ligy mistrů už po skupinové části. Stačí pár nevydařených zápasů a otázka ohledně změny trenéra může být opět na pořadu dne.

Thomas Tuchel za dva a půl roku svého působení u francouzského giganta získal dvakrát mistrovský titul a francouzský superpohár. Jedenkrát pak dosáhl na francouzský pohár a francouzský ligový pohár. V minulé sezóně dokráčel s týmem dokonce až do finále Ligy mistrů, kde po velké bitvě podlehl s Bayernem Mnichov 0:1.
/**/