Proč Petr Čech dlouhodobě nepatří mezi absolutní světovou špičku?

Je jasné, že Petr Čech i nadále patří mezi top brankáře, v roce 2005 byl dokonce zvolen jako nejlepší gólman světa. Od té doby uplynulo již 14 let. Proč si ale tuto pozici neudržel i když stále chytal za přední světové kluby?

Pokud chcete patřit mezi světovou elitu, musíte hrát na evropském a světovém šampionátu. V době, kdy Čech chytal za reprezentaci na velkých turnajích, nedopadlo to v klíčových momentech zrovna šťastně. Jednou se nezadařilo týmu, podruhé šance na lepší umístění pohřbil sám Čech.

Podíváme-li se v posledních létech na umístění v žebříčků nejlepších gólmanů světa, uvidíme tam figurovat ty, kteří vyhráli v sezóně aspoň jednu cennou trofej.

Chybovat je lidské, ovšem pokud člověk chybuje v důležitém momentu, táhne se to s ním až do konce života. A právě Čech by o tom mohl povídat (Ano, narážíme na zápas s Tureckem). Od té doby mohl odchytat sebelepší sérii zápasů, ale v momentě, kdy udělal minelu, dala mu to média i fanoušci sežrat. Není to tak zas dávno, co se na sociálních sítích rozpitvávala jeho pochybení v drese Arsenalu.

1 2Následující stránka
Show More
/**/