Přijde Ronaldo o čtvrfinále Ligy mistrů? UEFA zahájilo disciplinární řízení

Byl to neskutečná večer v podání Cristiana Ronalda. Hattrickem sestřelil Atlético Madrid a zajistil Juventusu postup. Teď je však možné, že si v následujících zápasech nekopne.

Vrátíme se od prvního zápasu na domácí půdu Atlética. Tam totiž vše začalo. Diego Simeone slavil úspěch svého týmu nad Starou dámou velmi peprným gestem. “Chtěl jsem ukázat našim fanouškům, že máme “cojones” (koule). Cítil jsem, že je potřeba udělat to,” vysvětloval trenér Atlétů hned po zápase. Od UEFA dostal za své počínání peněžitý trest.

Přišla odveta. Karta se otočila na všech frontách. Atlético absolutně propadlo herně. Hlavním strůjcem gólových oslav byl pak Cristiano Ronaldo, který si neodpustil sladkou odplatu. Tentokrát ukázal on, kdo má “cojones”. Toho si samozřejmě nemohla nevšimnout UEFA. “Zahájili jsme disciplinární řízení proti Cristianovi Ronaldovi za nevhodné chování vyplývající z jeho oslavy v rozkroku proti Atléticu Madrid v Lize mistrů,” stojí v oficiálním prohlášení.

Logicky by měl CR7 dostat za stejnou oslavu také stejný trest jako Simeone, tedy peněžitou pokutu. Jenomže je tady velké ALE. Je totiž dost možné, že bude už UEFA tentokrát tvrdší. Potrestali jednoho, aby to druhý s ještě větší vervou zopakoval, i když ví, že bude potrestán? I proto se spekuluje, že by mohl Ronaldo vyfasovat 1-3 zápasovou stopku.

 

/**/