Příběh za Ribéryho jizvou! Chybělo málo a nikdy bychom ho fotbal hrát neviděli

Ribéryho jizva na obličeji

Francouzského záložníka, bývalou hvězdu Bayernu Michov a aktuální oporu Fiorentiny, Francka Ribéryho, zná nepochybně každý fotbalový fanoušek. Co je ale pro většinu záhadou, je jeho jizva na tváři.

Chybělo málo a Ribéryho bychom hrát fotbal nikdy neviděli.

Franckova jizva je následkem těžké dopravní nehody, kterou prožil, když mu byli teprve dva roky. Osobní automobil, který tehdy řídil jeho otec, utrpěl srážku s nákladním autem. Dle výsledků šetření nemohl Franckův otec nehodě jakkoliv zabránit. Naštěstí však jako zázrakem všichni vyvázli živí.

Nejhůře ovšem dopadl malý Ribéry. Ten neměl údajně zapnutý bezpečnostní pás, a proto proletěl předním sklem. Následně mu museli doktoři po obličeji provést až stovku stehů, ze kterých vznikla jeho ‘ikonická’ jizva.

Dětství s jizvou přes celý obličej

“Být dítětem s takovou jizvou nebylo jednoduché. Lidé se na vás divně dívají, odsuzují… Moje rodina si tohle protrpěla. Ta jizva je ale právě to, co mi dalo sílu a charakter.”

“Díky jizvě je ze mě lepší a silnější člověk. Vždy, když se na ni podívám, uvědomím si, jaké mám štěstí, že jsem na tomto světě. Někdy přemýšlím, jestli to nebyla boží vůle,” pronesl bývalý francouzský reprezentant, který přiznává, že vyváznout z nehody pouze s jizvou na obličeji, se rovná malému zázraku.

/**/