PŘÍBĚH: Wengerovi jsem řekl, že je č*rák jen jednou! Bendtner baví svým přiznáním

Nicklas Bendtner, to je kapitola sama o sobě. Všichni známe jeho divoký život plný průšvihů a přešlapů. A bychom toho neměli málo, rozhodl se Lord obohatit fotbalovou veřejnost o velmi šťavnatý příběh ještě z dob, kdy hrával za Arsenal.

32letý útočník prožil v Londýně velkou část svého života. Nejprve prošel si týmy U18 a U23, pak řadu let hrdě oblékal dres v A-týmu. Za Kanonýry si připsal dohromady 108 ligových startů, ve kterých nasbíral 47 branek.

A právě na působení v Arsenalu nedávno zavzpomínal během rozhovoru pro magazín FourFourTwo. Interesantní je zejména příběh, který byl dodnes fotbalovým fanouškům utajen. Psal se rok 2013 a Nicklas si chtěl vydupat přestup za každou cenu. Snížil se až k ostrým urážkám na adresu Arséna Wengera. Jenom proto, aby ho francouzský stratég pustil.

“Navzájem jsme se respektovali, byli k sobě upřímní. Ale v tu chvíli (v létě 2013) jsem prostě chtěl z Arsenalu přestoupit do Crystal Palace, kde jsem dostal opravdu skvělou nabídku. Nakonec z toho však nic nebylo, protože za mě nebyli v Londýně schopni najít náhradu,” popisuje 32letý Dán“Telefonoval jsem s Wengerem. Ten se mi omluvil, že můj odchod bohužel není možný. Dost mě to zasáhlo, čekal jsem, že mi to umožní. Řekl jsem mu, že je č*rák a kr*tén v domnění, že ho to nakonec donutí pustit mě. Nebylo mi to však nic platné. S klidným hlasem mi vysvětlil, že v zájmu klubu musím zůstat, že je to prostě nejlepší řešení pro klub. Bylo těžké se s ním hádat.”

Bendtner nakonec opustil londýnský celek až v následujícím roce (2014), když odešel jako volný hráč do německého Wolfsburgu.

Bývalý dánský útočník, který v létě 2020 ukončil profesionální kariéru, na závěr dodává, že to bylo jedinkrát, kdy si na slavného trenéra během svého působení v Arsenalu dovolil zvýšit hlas: “Bylo to poprvé a naposled, co jsme měli takový vášnivý rozhovor. Jindy to byl pouze on, kdo po mně křičel!”
 

/**/