Příběh: Ronaldova nejdůležitější výhra v životě. Díky této sázce zachránil svému bratrovi život

Rodina je u portugalské hvězdy spolu s fotbalem beze sporu na prvním místě. Tráví s ní většinu svého volného času. Je si extrémně blízko také se svým starším bratrem Hugem, kterému dokonce zachránil život.

Stejně jako jeho sourozenec, i Ronaldův o 10 let starší bratr Hugo hrával v mládí fotbal. Výkonům Cristiana se to nerovnalo, přesto se o něm hovořilo jako o talentovaném hráči. Na konci 90. let se však vydal ve šlépějích svého otce, začal holdovat alkoholu a drogám. Jejich otec zemřel v roce 2005 na selhání jater kvůli své závislosti na alkoholu. Hugo po negativní změně svého životního stylu od fotbalu úplně upustil.

Cristiano byl z úmrtí svého otce zdrcen. Několikrát mu nabízel, že mu zaplatí léčbu, on ale v pití nepřestal. Jeho smrt ho přiměla, aby si sám sobě slíbil, že nikdy pít nebude. “Cristiano viděl, co mohou pití a drogy způsobit lidem jemu blízkým, a to je jeden z důvodů, proč se stal tím, kým je dnes,” komentovala jeho matka Dolores.
V roce 2014 Hugo prožíval těžké období. Jeho problémy s pitím a drogami se stupňovaly, jeho život byl v ohrožení. O 10 let mladší Cristiano se rozhodl jednat. Se svým bratrem uzavřel dohodu, že pokud s Realem Madrid ovládne Ligu mistrů, musí s pitím a drogami definitivně skončit.

Byla to pro něj obrovská výzva a tlak. Ale Cristiano dokáže tyto věci přeměnit v motivaci. S Realem ten rok vyhrál finále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid. Bezprostředně po závěrečném hvizdu běžel portugalský útočník oslavit vítězství se svým bratrem. Jejich emotivní objetí bylo zachycené i na kamerách, nikdo tehdy však netušil, že za ním byl srdcervoucí pakt.

Ronaldo zašeptal svému bratrovi “svoji část jsem splnil, teď je řada na tobě.” Hugo svůj slib dodržel, podstoupil léčbu, kterou mu dokonce celou jeho bratr uhradil, a alkoholu se od té doby nedotkl.

“Není pochyb o tom, že Cristianovy peníze pomohly Huga zachránit. Věci se mohly vyvinout úplně jinak, kdyby se nestal fotbalistou,” nechala se slyšet jejich matka. Dnes Hugo dělá manažera v Ronaldově muzeu na Madeiře.
/**/