Příběh za Ribéryho jizvou. Chybělo málo a nikdy bychom ho fotbal hrát neviděli!

Ribéryho jizva na obličeji

Francouzského záložníka, hvězdu Bayernu Michov a aktuální oporu Fiorentiny, Francka Ribéryho, zná nepochybně každý fotbalový fanoušek. Co je ale pro většinu záhadou, je jeho jizva na tváři.

Chybělo málo a Ribéryho bychom hrát fotbal nikdy neviděli.

Franckova jizva je následkem těžké dopravní nehody, kterou prožil, když mu byli teprve dva roky. Osobní automobil, který tehdy řídil jeho otec, utrpěl srážku s nákladním autem. Dle výsledků šetření nemohl Franckův otec nehodě jakkoliv zabránit. Naštěstí však jako zázrakem všichni vyvázli živí. Nejhůře ovšem dopadl malý Ribéry. Ten neměl údajně zapnutý bezpečnostní pás, a proto proletěl předním sklem. Následně mu museli doktoři po obličeji provést až stovku stehů, ze kterých vznikla jeho ‘ikonická’ jizva.

Dětství s jizvou přes celý obličej

“Být dítětem s takovou jizvou nebylo jednoduché. Lidé se na vás divně dívají, odsuzují… Moje rodina si tohle protrpěla. Ta jizva je ale právě to, co mi dalo sílu a charakter. Díky jizvě je ze mě lepší a silnější člověk. Vždy, když se na ni podívám, uvědomím si, jaké mám štěstí, že jsem na tomto světě. Někdy přemýšlím, jestli to nebyla boží vůle.” pronesl bývalý francouzský reprezentant.

/**/