Prezident FIFA šokoval bizarním projevem! Proč Evropa dluží Kataru omluvu a nemá právo kritizovat?

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace a 250 Kč sázka ZDARMA

Předseda mezinárodní fotbalové asociace Gianni Infantino se nechal slyšet na tiskové konferenci v Dauhá, pořádané den před začátkem Mistrovství světa, že z osobní zkušenosti ví, jaké to je být diskriminován. Poté označil všechny odpůrce světového šampionátu za pokrytce.

Gianni Infantino na sebe přilákal veškerou pozornost, když se den před vypuknutím největší fotbalového svátku roku rozhodl zareagovat na neutišující se kritiku katarského šampionátu. Svým kontroverzním projevem však docílil leda vzniku dalšího skandálu a posílil nelibost fotbalovou veřejností k asociaci .

Speciální AKCE pro MS v Kataru! Betano nabízí novým sázkařům ke vstupnímu bonusu 3000 Kč a 50 free spinům hned po registraci také dalších 200 FREE SPINŮ ZDARMA! Stačí při registrace zadat promo kód: CASINO200

„Dnes se cítím jako Katařan. Dnes se cítím jako Arab. Dnes se cítím jako Afričan. Dnes se cítím jako invalida. Dnes se cítím jako gay. Dnes se cítím jako migrující pracovník,“ prohlásil drze ze startu 52letý Ital, který si měsíčně přijde na 250 000 dolarů, tedy o 250 000 dolarů více, než běžný migrující pracovník.

„Protože vím, jaké to je, když vás někdo diskriminuje v cizí zemi. Zažil jsem to jako dítě, když se mi posmívali kvůli zrzavým vlasům a pihám,“ pokračoval ve svém kontroverzním projevu.

Po letech spekulací nedávno vyšlo napovrch, že pořadatelství Mistrovství světa v Kataru skutečně zapříčinila rozsáhlé korupční jednání uvnitř světové fotbalové asociace. To, že letošní šampionát byl jeden velký přešlap, už uznal také tehdejší prezident FIFA Sepp Blatter. (Pokračování Infantinova projevu níže)Infantino však o kritice nechce slyšet ani hlásku. Nejenže se katarských organizátorů veřejně zastal, za skutečného “padoucha” označil Evropu: „Za to, co jsme my Evropané dělali posledních tři tisíce let, bychom se měli dalších tři tisíce let omlouvat, než začneme sami moralizovat.“  Podle slov italského funkcionáře bychom si měli vzít z Kataru naopak příklad.

➡️Ronaldo vysvětlil, proč odmítl střídat! Lituji toho, trenér mě vyprovokoval

„V Evropě zavíráme hranice a lidem z těchto zemí u nás nedovolujeme legálně pracovat. Kdyby nám na nich opravdu záleželo, tak bychom se k tomu v Evropě postavili jako to udělal Katar. Dali bychom jim práci, budoucnost, naději,“ vysvětluje. Infantino také okomentoval páteční rozhodnutí o zákazu prodeje všech alkoholických nápojů na stadionech a v jejich okolí:
„Myslím si, že pokud nebudete pít pivo tři hodiny, přežijete to. Existuje mnoho zemí, které alkohol zakazují na stadionech taky. Třeba ve Francii. Ale protože je Katar muslimská země, je to problém,“ zakončil svoji řeč.

Speciální AKCE pro MS v Kataru! Betano nabízí novým sázkařům ke vstupnímu bonusu 3000 Kč a 350 Kč ihned po registrace také 250 Kč sázku ZDARMA! Stačí při registrace zadat promo kód WC250

/**/