Přestoupí v létě Souček s Ricem? Moyes promluvil o přestupových plánech a potvrdil obavy

Uvidíme záložnické duo Tomáš Souček a Declan Rice pobíhat v barvách West Hamu i v příští sezóně? Hlavní trenér Moyes nevylučuje jejich odchod.

Na historické sezóně Kladivářů má mimo jiné značný podíl právě, u fanoušků velice oblíbené, duo Souček-Rice. Ani u jednoho však není jisté, že si je klub udrží i do sezóny 2021/22. Dle trenéra Moyese bude londýnský klub zvažovat jejich prodej, pokud se dostaví zajímavá nabídka.

Skotský trenér prohlásil, že ani jeden z hráčů zatím není přestupovým cílem žádného klubu, možnost jejich odchodu během nadcházejícího léta ovšem vyloučena není: “Nabídku samozřejmě může podat kdokoliv, ale zatím nikdo žádný významný zájem neprojevil. Doufám, že ani žádné nabídky neobdržíme, ale pokud se tak stane, budeme o jejich prodeji uvažovat.”
“Tomáše jsme před rokem přivedli, aby nám pomohl vyhnout se sestupu. Declan už tu tehdy působil, teď jsme získali na pomoc ještě Jesseho. Ale celé se to obrátilo. Teď mám pocit, že se potřebujeme kvalifikovat do Ligy mistrů, abychom si je tu udrželi.”

“Myslím, že všechny tento klub vede na správnou cestu. Doufám, že se nám podaří dostat do evropských pohárů, ale pokud ne, nevidím důvod, proč by tu nemohli zůstat. Pro každého hráče je nejdůležitější, když vidí individuální i týmový progres,” dodal 57letý kouč.

26letý český reprezentant nedávno přepsal dějiny českého fotbalu, když se stal nejhodnotnějším Čechem v historii. 18. března jeho hodnota vystoupala na závratných 40 milionů eur.

Tomáš je navíc momentálně 8. nejhodnotnější hráč na své pozici v Premier League (a 12. na světě). Declan Rice je pak s hodnotou 60 milionů eur v žebříčku defenzivních záložníků nejvyšší anglické ligy rovnou na druhém místě. Případní zájemci si tak budou muset připravit pořádně šťavnatou nabídku.
/**/