Pozadí Haalandova přestupu! Proč nepřijal nabídku Realu Madrid a co rozhodlo pro City?

Jeden z největších přestupů posledních přestupových oken. Erling Haaland se rozhodl udělat ve své kariéře další krok kupředu. 21letý kanonýr se pokusí podmanit anglickou Premier League. Vážné nabídky měl však i z dalších světových lig.

➡️AKTUÁLNĚ: Hotovo! Nové informace prozrazují, jak se Mbappé rozhodl

Pep Guardiola vedl debaty s vedením Manchesteru City ohledně koupě útočníka už druhé přestupové okno. Po nečekaném neúspěchu s Harrym Kanem, kdy bylo prakticky všechno domluvené, se jeho zrak upřel právě na mladého Nora. Poslední 4 měsíce říkal v klubu jen jedno: “Potřebujeme získat Erlinga Haalanda!”

Zhruba 75 milionů eur, 5letý kontrakt a stejný plat jako Kevin de Bruyne, tedy 375 tisíc liber týdně. Erling Haaland vyslyšel Guardiolovy prosby a jako své další angažmá si vybral giganta z Manchesteru. Citizens však nebyli ani zdaleka jediní, kdo se pokoušel mladého Nora do svých služeb získat.

➡️VIDEO: Démon Zlatan! Takto Ibra při hecovačce s fanoušky rozbil přední sklo klubového autobusu

Podle Fabrizia Romana mezi nejužší kandidáty patřil třeba Bayern Mnichov. Vedení bavorského celku se několikrát sešlo s Haalandovou stranou. Erling však měl jasno. Chce novou výzvu v nové lize.
Další v pořadníku byla Barcelona. I ona by norského reprezentanta ráda získala. Prezident klubu Laporta měl navíc velmi dobrý vztah s nedávno zesnulým Minem Raiolou. K pokročilému stádiu jednání však kvůli obtížné finanční situaci klubu nakonec nedošlo.

Vůbec nejaktivnějším zájemcem byl Bílý balet. “Real Madrid se snažil přesvědčit Haalanda každý jeden den. Zprávy tvrdící, že Real neměl o Erlinga zájem, jsou lež, stejně jako zprávy o tom, že se ústně obě strany domluvily. Erling Haaland neměl nikdy v průběhu sezóny s nikým žádnou dohodu,” prozradil Romano.
 “Celou sezónu se nevázal k žádnému klubu. Chtěl se rozhodnout na konci sezóny. K respektu k Dortmundu to však chtěl udělat pokud možno co nejdřív a nenatahovat vedení společně s fanoušky až do konce přestupového okna. Plán Realu byl jasný. Získat Haalanda i Mbappého,” vysvětluje dál italský novinář. Proč dal tedy Haaland nakonec přednost City před Realem?

“Je důležité si uvědomit, že peníze nehráli v přestupu žádnou roli. Real nabídl Haalandovi totožný plat jako Manchester City. Erling se nikdy nedíval na peníze a velikost klubu. Vždy ho zajímal samotný projekt a budoucnost. V Molde měl nabídku z Juventusu, ale přednost dal Salzburgu. Když byl v Salzburgu, měl nabídku z Manchesteru United, ale přednost dal Dortmundu.”

Podle Romana si hráč vzal dlouhý čas na rozmyšlenou. Díval se na všechny faktory. Od ledna až do května nevěděl, kam půjde. Dohoda přišla teprve 3 týdny před oficiálním zveřejněním. Ve prospěch Manchesteru City rozhodly větší sympatie ke Guardiolovi než k Ancelottimu, v projektu anglického celku navíc viděl lepší budoucnost. A ještě jedna věc, která definitivně přesunula pomyslný jazýček vah na stranu Angličanů. Real na rozdíl od Man City nepostrádá útočníka.

Anglická Premier League tak získala další zvučné jméno světového fotbalu. My se můžeme už jen těšit, zdali se norskému sniperovi podaří navázat na neuvěřitelnou bilanci z Dortmundu, kde si připsal během 89 zápasů 86 gólů.

/**/