POTVRZENO! Lewandowskému došla trpělivost! Odejít chce hned, klub už si vybral

Všechny spekulace za poslední rok se potvrdily. Robert Lewandowski nebyl spokojen se svou situací v klubu. Teď se definitivně rozhodl. “Chci odejít, a hned,” sdělil vedení Bayernu.

Rozhodnutí, které u polského kanonýra zrálo poměrně dlouhou dobu. Psal se rok 2021, když se Real Madrid konečně rozhoupal a pokusil se přivést z PSG Kyliana Mbappého. PSG tehdy odmítlo nabídku přesahující 200 milionů eur a dalo jasně najevo, že jejich největší hvězdu klubu, nehledě na poslední rok platného kontraktu, nepustí za žádnou cenu.

Situace, během které na první pohled nestalo nic závažného. “Real si tedy rok na Kyliana počká a bude ho mít zadarmo,” řekla si většina fanoušků. Na potvrzení nebo vyvrácení tohoto názoru si ještě pár dnů budeme muset počkat. Ale to je teď vedlejší. Podstatné je, že za oponou došlo ke kontaktu s Bayernem Mnichov.
Vedení PSG už po očku zjišťovalo situaci na trhu a hledalo potenciální náhradu za mladého Francouze. Jejich zájem se otočil právě na Roberta Lewandowského. Celou situaci monitoroval také Real Madrid. Bayern Mnichov zareagoval jednoznačně. “Lewa je nedotknutelný!”

A právě v tomto období se začala rozvíjet Lewandowského touha k odchodu. Na jedné straně byl pro Bayern nedotknutelný, na druhé straně marně čekal na jakýkoliv náznak ohledně prodloužení smlouvy, která mu končí v roce 2023.

Teď, po zhruba roce čekání Lewandowskému došla trpělivost. “Neobdržel jsem od Bayernu žádnou nabídku k prodloužení kontraktu a rozhodl jsem se odejít. Potřebujeme najít nejlepší řešení pro mě i klub,” citoval Fabrizio Romano na svých sociálních sítích v nedělním dopoledni Lewův výrok.
Italský novinář pak doplnil, že hráč společně s jeho agentem Pinim Zahavim tlačí klub k dokončení transferu už toto léto. Zájemců je více než dost. Mezi kandidáty je stále PSG, objevily se zprávy o Manchesteru United. Lewa má však naprosto jasno. Jako další angažmá si vybral katalánského giganta z Barcelony.

Jejich vzájemná dohoda je víceméně hotova. Klub mu nabízí smlouvu na 2 až 3 roky. Jediný otazník teď visí nad přestupovou sumou. Podle odhadů by se měla pohybovat okolo 40 milionů eur. I proto vedení Barcelony bleskově dotáhlo definitivní odchod Philippeho Coutinha do Aston Villy, která uplatnila opci v hodnotě 20 milionů eur.

“Je velice pravděpodobné, že jsem odehrál svůj poslední zápas za Bayern,” nechal se Lewandowski slyšet po sobotním zápase s Wolfsburgem. Poslední slovo však bude mít vedení bavorského celku.

/**/