Poslední sezóna! Lionel Messi končí v Barceloně

Okamžik, kterého se obávali všichni fanoušci Barcelony je tady. Lionel Messi končí v dresu Barcelony. Aspoň to teď tvrdí španělská média. K odchodu hvězdného Argentince by mělo dojít na konci příští sezóny.

Klubové legendě vyprší na konci nadcházející sezóny smlouva. Původně se očekávalo, že Messi podepíše novou, která by ho v Barceloně držela alespoň do roku 2023. Nyní to však vypadá, že k obnovení smlouvy ze strany 33letého Argentince nedojde.

Dle španělské rozhlasové sítě [Cadena SER] si Messi podepsání nové smlouvy rozmyslel. Trápí ho  špatné vztahy v kabině i únik některých informací z osobního života. Největší vrásky na čele mu však dělá aktuální vedení klubu.

VIDEO: Neuvěřitelný Součkův premiérový gól! Nejprve mu radost zkazil VAR, tak musel pálit znovu

Na začátku této sezóny byli Messi a spol nařčeni bývalým obráncem Barcelony Ericem Abidalem, že můžou za odchod Ernesta Valverdeho. K tomu došlo po prohře s Atléticem Madrid ve Španělském superpoháru. Messiho se tehdy dotkla kritika směrem k hráčům za špatný přístup na trénincích a v zápasech. “Myslím, že pokud chce někdo mluvit o hráčích, tak by měl uvádět konkrétní jména. Jinak poskvrní všechny a pomáhá šířit spekulace, které nejsou pravdivé,” komentoval tehdy celou situaci šestinásobný vítěz Zlatého míče prostřednictvím sociálních sítí.Ani po příchodu nového trenéra Quiqueho Setiéna se situace v klubu nezlepšila. Teď se navíc zdá, že Katalánci přijdou i o ligový titul. Do konce La Ligy zbývá 5 kol a svěřenci 61letého španělského trenéra ztrácí na Bílý balet 4 body.

Problémů v Barceloně přibývá. Klub trápí i finanční potíže, kdy se hráčům během koronavirové pauzy snižovaly platy až o 70 %. Ve snaze nahradit Neymara investoval klub miliony euro do přestupů Ousmane Dembélého, Coutinha Griezmanna. Tyto příchody už společně přeskočily sumu, za kterou Neymar odešel do PSG. Výsledky jsou však mizerné. Třešničkou na dortu pak byla nedávná výměna 23letého perspektivního Arthura za 30letého záložníka Juventusu, Miralema Pjaniće, který už má nejlepší léta za sebou.

Stále více se diskutuje o tom, že celá Barcelona je postavena na Messim. Tuto sezónu to je však i na nejlepšího střelce klubové historie až příliš./**/