Poslední Ronaldova naděje! Zbývá jeden klub, za touhou odejít může i Messi

Chci vyzkoušet Betano! Registrace s bonusem 3300 Kč ZDE

S přibývajícími dny se blíží konec letního přestupního okna. Cristianovi Ronaldovi naopak ubývají možnosti k přestupu. V posledních týdnech vykrystalizovali tři možní zájemci, Chelsea, Bayern Mnichov a Atlético Madrid. Aktuálně se jeví jako nepravděpodobné, že by si některý z těchto klubů Portugalce vybral. Na řadu přichází poslední řešení.

➡️Barákův životní přestup? Verona má exkluzivní nabídku, ve hře jsou miliony i Liga mistrů

Po Chelsea a Bayernu dalo od Cristiana Ronalda ruce pryč také Atlético Madrid. Prezident klubu Enrique Cerezo v průběhu týdne oznámil, že je prakticky nemožné, aby se útočník Manchesteru United k týmu připojil.

Jakkoliv se může zdát toto spojení jako absurdní, přední evropská média včetně renomovaného italského experta na přestupy Fabrizia Romana tvrdí, že ke kontaktu mezi oběma stranami 100% došlo.

Ronaldův agent Jorge Mendes má totiž velmi dobré vazby na některé členy z vedení Atletů. Vše ovšem zůstalo na rovině diskuze a po sérií protestů madridských fanoušků, kteří sepsali i online petici proti Cristianově příchodu, vedení klubu veřejně vystoupilo a své příznivce zamítavým stanoviskem uklidnilo.

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

Na řadu tak přichází pravděpodobně poslední možnost, která by mohla Ronalda z Manchesteru United vysvobodit. Ve čtvrtečním večeru přišel sportovní portál SkySports s informací, že Jorge Mendes začal jednat se Sportingem Lisabon, tedy s klubem, ve kterém Ronaldova profesionální kariéra započala.

➡️Nečekané rozuzlení s taxikářem! Teď už je nálezce peněženky Neuera spokojen

Je sice pravdou, že ještě před pár týdny samotný Ronaldo dementoval spekulace ohledně jednání s jeho domovským klubem a naznačil, že se vracet ještě nehodlá. Momentální situace ovšem nedává hráči i agentovi moc na vybranou. Sporting hraje každý rok o čelo portugalské ligy, což znamená pravidelnou účast v Lize mistrů. A právě milionářská soutěž je jedním z klíčových důvodů, proč chce CR7 z Old Trafford odejít. S Ligou mistrů je pak úzce spjat ještě jeden faktor, Lionel Messi (podrobnosti níže).
Messi jako hnací motor Ronaldovy touhy k přestupu

Kdo se ve fotbalovém prostředí nějaký ten pátek pohybuje, ví, jak ambiciózní a soutěživý Cristiano Ronaldo je. Není žádným tajemstvím, že jeho největší motivací vždy bylo “být tím nejlepším na světě”. I proto bude jeho kariéra vždycky z části propojena právě s Lionelem Messim.

Je to právě rivalita s argentinským kouzelníkem, která Ronaldovi přispěla ke snaze být ještě lepší. Můžeme jen hádat, jak by vypadal Cristiano Ronaldo bez existence Lionela Messiho, stejně tak jak by vypadal Lionel Messi bez přítomnosti Cristiana Ronalda (pokračování níže).

Betano rozdává pro milovníky Vegas také 50 spinů ZDARMA

Na jejich legendární souboje v La Lize však budeme už navždy s nostalgií vzpomínat. Bylo to totiž období, kdy v jedné ligové soutěži působili dva nejlepší fotbalisté světa, ne-li všech dob. Ano, i u přestupu Ronalda do Realu Madrid sehrála určitou roli šance střetávat se pravidelně s Messim, šance rozdat si to tváří tvář o to, kde je lepší.

➡️Velký návrat Messiho? Xavi tlačí na vedení, Barcelona už podniká první kroky

I po odchodu ze Španělska bylo soupeření a přetahování se o post “nejlepšího z nejlepších” mezi Ronaldem a Messim patrné. Ne jinak tomu je také teď. Také teď je Lionel Messi zahrnut v balíčků důvodů, proč chce Ronaldo opustit Manchester United.

Proč je Liga mistrů pro Ronalda tak moc důležitá, když už ji 5x vyhrál? Za prvé, je to nejlepší fotbalová soutěž a Ronaldo v ní chce mít nepřekonatelné statistiky. Za druhé, mu dýchá na záda o dva roky mladší Lionel Messi. Ronaldo je historicky nejlepším střelcem soutěže, Messi na něj ale ztrácí jen 15 gólů. Argentinec má navíc před Ronaldem náskok 3 vstřelených gólů, co se týče základních skupin.

Cristiano Ronaldo jednoduše udělá pro vítězství možné i nemožné. I proto po návratu do Manchesteru potvrdil klubu i trenérovi ten Hagovi to, co se v posledních týdnech v médiích píše, chce odejít a chce hrát v sezóně 2022/23 Ligu mistrů.

/**/