Pokud nebudeme hrát 2 roky Ligu mistrů, odejdu! Nechala se slyšet opora Manchesteru City

Kevin De Bruyne připustil, že bude uvažovat o své budoucnosti, pokud Manchester City obdrží dvouletý zákaz účasti v evropských soutěží. Kdyby se však jednalo pouze o roční stopku, myšlení belgického záložníka by se rázem změnilo.

Anglický klub obdržel od UEFA dvouletý zákaz účasti v evropských pohárech kvůli porušení finanční fair play. Manchester se samozřejmě ihned odvolal, na což najal ty nejlepší a nejdražší právníky.

Se zákazem přišly také spekulace, jak se zachovají klíčový hráči, pokud klub s odvoláním neuspěje. De Bruyne stále věří, že City nakonec žádný trest nepostihne: “Jen čekám,” řekl 28letý záložník v rozhovoru pro belgické noviny (Het Laatste Nieuws). “Vedení nám oznámilo, že jsou přesvědčeni, že žádné pravidla neporušili a soudní spor vyhrají. Proto čekám, co se stane. Věřím svému klubu.”

“O své budoucnosti v klubu budu rozhodovat, jakmile padne definitivní rozhodnutí. 2 roky by byly opravdu na pováženou. Daleko více bych přemýšlel o tom, že zůstanu, pokud by trest snížili na jeden rok.”

Pokud bude Manchesteru povoleno startovat v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů, De Bruyne o odchodu přemýšlet nebude: “Působím v jednom z nejlepších týmů v Anglii a zároveň, dle mého názoru, i v nejlepší lize na světě, a s tím jsem více než spokojen. Zůstává pro mě výzvou držet se mezi nejlepšími a to je přesně to, co potřebuji.”
Premier League byla pozastavena na 7 týdnů kvůli koronaviru, De Bruyne ale věří, že se sezóna dohraje: “Myslím, že budeme schopni do dvou týdnů opět trénovat. Vláda chce ligu znovuzahájit co nejdříve. Bude se sice dohrávat na prázdných stadionech, což není žádné terno, ale dohraje se.”

“Finanční aspekt je pro ligu příliš důležitý. Pokud by se sezóna nedohrála, způsobilo by to vážné problémy.” Belgický středopolař také okomentoval Agüerův výrok, kdy 31letý Argentinec prohlásil, že někteří hráči se návratu na hřiště bojí: Nemyslím si, že se hráči bojí o sebe, ale spíše o svojí rodinu. To bude u většiny problémem.”
/**/