Podrobnosti skandálního zbití Kúdely! Co řekl Kamarovi a co tvrdí vedení Slavie?

Místo oslav Sešívaných nastaly problémy. Závěr odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi Rangers a Slavií se nesl ve velmi vypjaté atmosféře. Slavistický obránce Ondřej Kúdela měl rasisticky urazit Glena Kamaru, načež přišly hádky, potyčky a řada obvinění. Opravdový chaos se však rozpoutal až se závěrečným hvizdem hlavního arbitra.

Běžela 88. minuta, stav utkání hrál do karet českému celku a fotbalisté Rangers pokračovali ve svojí řeznické hře. Po jednom z incidentů neudržel nervy na uzdě kapitán pražanů, Ondřej Kúdela, jenž přistoupil ke Glenu Kamarovi a cosi mu se zakrytými ústy pošeptal (video níže).

Po zápase byl Kúdela kabinou Rangers obviněn z rasismu, což potvrdil na pozápasové tiskovce také trenér týmu, Steven Gerrard. To však nebylo ani zdaleka vše. Český obránce byl následně podle všeho fyzicky napaden v útrobách stadionu.

Hráči následně museli čekat zhruba půl hodiny na place. Do šatny byl jako jediný puštěn zraněný Ondřej Kolář, a to za doprovodu pouze jednoho lékaře…


Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík rasismus ze strany Kúdery odmítnul: “Slavia se kategoricky ohrazuje proti tomu, ze hráč Ondřej Kúdela jakkoliv rasisticky urazil hráče soupeře. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadení našeho hráče. Na žádost Slavie případ řeší místní policie. Přejeme si podrobné vyšetřování celé situace ze strany UEFA.”

Vše v následném rozhovoru popřel i hráč samotný: Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus.” 
Dle portálu Lidovky došlo k napadení ve chvíli, kdy zástupci UEFA chtěli dát dohromady trenéry i hráče obou stran, aby si vše mohli vyříkat. Reakcí fotbalistů Rangers však byly pěstní údery do obličeje českého obránce, který si ze střetu odnesl roztržené obočí.

V oficiálním vyjádření Slavie stojí: “Kúdela byl bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti hlavního trenéra Gerrarda. U celého incidentu byli přítomni také zástupci UEFA, kteří zůstali při napadení českého hráče v šoku.”

Situaci na Ibrox Stadium musela nakonec řešit skotská policie. Ta pražskou výpravu eskortovala do autobusu a doprovodila na hotel. Tým bude pod dohledem policie až do odjezdu. Do Česka by se měl tým Slavie vrátit v pátek odpoledne.


Video strkanice na konci zápasu. Po další sérii tvrdých zákroků Kúdela přichází k protihráči a se zahalenou pusou mu něco šeptá. Za své chování obdržel od rozhodčího žlutou kartu. Hrůzostrašný zákrok na Koláře, druhou červenou domácích i oba góly Slavie najdeš na další straně ->

Glenu Kamarovi
1 2Next page
/**/