Po 2 letech je jasno! Toto je příčina tragického úmrtí Emiliana Saly, viník se přiznal

Jsou to více jak 2 roky, kdy tragická nehoda argentinského fotbalisty zasáhla fotbalový svět. Po rozsáhlém vyšetřování teď konečně víme okolnosti kolem havárie letadla a známe už i viníka.

“Mám strach, že s námi letadlo spadne, bratři,” zněla poslední slova Emiliana Saly, která zaslal svým kamarádům formou hlasové zprávy přes WhatsApp. Soukromý let letadlem Piper PA-46 Malibu se mu stal osudným.

V noci 21. ledna 2019 se Sala společně s posádkou vytratil z radaru při přeletu přes Lamanšský průliv. Do Cardiffu, kam přestoupil z Nantes za 17 milionů eur, nikdy nedoletěl. Jeho tělo našli až za 2 týdny ve zhruba 70 metrové hloubce. O to horší fakt je, že k neštěstí nemuselo vůbec dojít.

Jak ukazují nejnovější důkazy, pilot soukromého letu neměl licenci pro tento typ letounu ani pro létání během noci. Letadlo navíc nemělo kvůli nepříznivé předpovědi počasí vůbec odstartovat. Právě nevhodné meteorologické podmínky byly podle AAIB (Úřad pro vyšetřování leteckých nehod) fatální (pokračování níže).
Pilot se totiž podle všeho snažil špatnému počasí vyhnout. Kvůli prudkému manévru ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad strojem. Při pádu do vody měl letoun rychlost okolo 430 kilometrů v hodině, tedy rychlost, u které posádka neměla prakticky žádnou šanci k přežití.

Po 2 letech vyšetřování teď známe viníka celé tragédie. Je jím 66letý David Henderson. Muž, který celý let organizoval. Poté, co hráč odmítl let komerční linkou, to byl právě Henderson, kdo sestavil posádku a povolil letadlu vzlétnout.

Henderson ze začátku soudního procesu odmítal obvinění z porušení letecké legislativy. V pondělí ovšem přiznal, že pravidla porušil. O jeho trestu se rozhodne v následujících 10 dnech./**/