Pjaničova šokující a tvrdá slova proti Koemanovi! Neúcta, není mi 15, promluvil otevřeně o situaci v Barceloně

Miralem Pjanic byl celé léto na odchodu z Barcelony. Svůj přestup zpečetil definitivně až tento týden, když vedení Barcelony oznámilo jeho hostování v Besiktasi Instanbul. Otevřená zpověď samotného hráče však nevrhá na katalánský velkoklub zrovna pozitivní světlo, spíš naopak.

Teď, když se Miralem Pjanič neřídí příkazy Ronalda Koemana, nemrhal časem a v exkluzivním videorozhovoru pro deník Marca prozradil něco o poměrech v klubu, či snižování platu, kterému podstoupil mnohem dřív než ostatní hráči. Znepokojující pak bylo zejména téma týkající se právě hlavního trenéra Barcelony.

“Momentálně jsem šťastný a motivovaný. Do Sarajeva jsem dorazil po představení v Besiktasi. Vše proběhlo dobře. Nedokázal jsem přijmout situaci, která nastala minulý rok. Bylo jasné, že to nemůžu udělat. Jsem fotbalista, který rád hraje. To mě činí šťastným,” naznačil Bosňan, že další sezónu už na druhé koleji zůstat nechtěl.

➡️VIDEO: Hororový zákrok na Messiho! Takto mu Venezuelan málem ukončil kariéru

“Vždycky se mi líbila hra Barcelony, filozofie, hráči. Snil jsem o tom, že tam jednou budu hrát, byl to můj cíl. Tak komplikovanou situaci jsem ale nečekal,” naznačil nelehké období, které klub v posledních dvou letech potkalo.
“Po přestupu jsem plakal i kvůli rodičům. Byl jsem šťastný i za ně. Byl to sen. Po 9 letech v Itálii jsem byl připraven na další krok, jenže pak se změnil trenér, který, já nevím… Dodnes nevím, co vlastně chtěl (Koeman). Nikdy mi nic nevysvětlil, nikdy se nesnažil najít řešení. Ptal jsem se ho, co ode mně vyžaduje, co dělám dobře nebo špatně. Chtěl jsem se adaptovat co možná nejrychleji a být užitečný týmu. Neměl problém s moji hrou, ale nikdy mi nedal odpovědi,” rozpovídal se o palčivém tématu.

“Čas utíkal a situace byla horší a horší. Kdybych aspoň znal důvod. Nerozuměl jsem tomu já ani lidé z mého okolí. Vím, co jsem schopen přinést týmu, ale potřebuji komunikaci. Něco podobného se mi stalo poprvé, vždy jsem měl s trenéry opravdu dobrý vztah. Jakoby trenér nechtěl mít tu zodpovědnost. Upřímně tomu nerozumím. Bylo to opravdu zvláštní.”

“Jsem hráč, který snese všechno, ale musíte mi to říct a ne se ke mně chovat, jako by mi bylo 15 let. Bojoval jsem do konce, vždy jsem tvrdě pracoval. Věděl jsem, že pokud trenér zůstane, budu muset najít jiné řešení. Kolikrát jsem se 45 minut zahříval a pak nehrál nebo nastoupil na posledních 5-10 minut. Reakce trenéra? ‘Ne, ne, je to jen rotace, nemám s tebou problém. Tvůj přístup je dobrý.'”

➡️VIDEO: Van Dijk pocítil Haalanda! Zlomil si mi prst do h*jzlu, stěžoval si Nizozemec

“Okej, dobře, ale i tak jsem byl mimo hru strašně dlouho. Byl opravdu, opravdu divným koučem. Nikdy za mnou nepřišel sám od sebe. Jen jednou, na začátku této sezóny. Zeptal se mě na mou situaci. Řekl jsem mu, že chci hrát. Přišel jsem ze Serie A se 4 tituly, se 100 zápasy v Lize mistrů, kde jsem hrál i finále. Měl jsem zkušenosti, věděl jsem, co dělat. Nevím, co víc mám k tomu říct,” rozpovídal se o situaci v klubu, tím ovšem jeho výčet znepokojujících poznatků nekončil.
“Nebylo to jednoduché. Opravdu jsem chtěl hrát fotbal. S lidmi z vedení jsem mluvil na začátku a teď ke konci. Řekli mi, že rozumí mému zklamání, že jsem vypadal dobře na tréninku, ale že nemohli nic dělat. Nikdo to nechápal. Poděkovali mi za můj přistup, ale k čemu mi to je? Jsem profesionál, klub věděl co dokážu, když mě podepisovali. Rád bych týmu pomohl více, ale nedostal jsem šanci.”

➡️Jak Mbappé odmítl přepsat historii?! Mladý Francouz si jde za svým snem navzdory nátlaku PSG

“Nebyl jsem sám. Když se pozorně podíváte, uvidíte další. Nechci jmenovat, můžou promluvit sami, pokud chtějí. Od února do května jsem nehrál. Mohl jsem si říct, že mám smlouvu na 3 roky, tak je to jedno, ale takový nejsem. Hodlal jsem bojovat, ale byl tu jeden člověk, který to nikdy nechtěl změnit. Byl to trenér.”

“Chyběl mu respekt ke klubu, k těm, kteří nehráli, i když na tréninku vypadali dobře. Nikdy tam nebyl, aby viděl přístup těch hráčů. Jak můžou být nehrající hráči motivovaní, když tam trenér není. Byla to jedna z nejhorších věcí, co jsem v životě zažil. Byl to obrovský nedostatek respektu. Teď jsem našel řešení, jak hrát a jsem šťastný,” neskrýval Pjanič obrovské zklamání z Koemana.

Bosenský fotbalista odtajnil podrobnosti ohledně snižování platu. Klubu totiž chtěl aspoň nějak pomoct. “Zdali mi Barca nabídne prodloužení smlouvy? Netuším, to je otázka pro ně. Chápu, že každý může mít problémy, ale jsou zde cesty, jak najít společné řešení. Nejsem hloupý. Naprosto tomu rozumím, ale mělo se to udělat s respektem.”

“Pomohl jsem klubu hodně. Byl jsem si vědom jejich problémům s platy. Už při podpisu smlouvy jsem si nechal snížit plat. Ale nejsem osoba, která by o tom hned musela mluvit. Miluji fotbal, finanční stránka věci je důležitá. Ale hned po mém synovi je právě fotbal to, co v mém životě miluji nejvíc na světě. Jsem šťastný, když je vše v pohodě, když jsem se spoluhráči atd. Nemám problém udělat, co je třeba, protože být šťastný je tou nejdůležitější věcí,” vysvětlil, že o penězích to v jeho případě rozhodně nebylo.

“Doufám, že bude Barcelona v budoucnu úspěšná, ekonomicky i sportovně. Přeji si, aby s ní kluci vyhráli co nejvíc, zaslouží si to.” Na otázku, zdali cítí ze strany Barcelony neúctu odpověděl jednoznačně. “Ze strany trenéra, ano. Ano, cítím.”

/**/