Opilý Rio Ferdinand! Anglický obránce prozradil, proč hrál proti Arsenalu pod vlivem

Většina z nás si pamatuje Ria Ferdinanda výlučně z jeho neuvěřitelného angažmá v Manchesteru United, kde se svého času stal nejlepším obráncem Premier League. Mezi ty nejlepší se však zapracoval už během působení ve West Hamu a Leedsu.

A právě na období u Kladivářů si vzpomněl v podcastu humornou historkou ze zápasu proti Arsenalu.

“Když jsem byl mladý, byl jsem blázen. Klidně jsem mohl trávit celý den pitím alkoholických nápojů,” rozpovídal se Ferdinand v podcastu The Mo Gilligan. “Byl jsem schopný vypít 10 pivek a pak přejít na vodku.”

Ferdinandovo mládí bylo divoké stejně jako “alkoholická kultura” ve West Hamu.
“Před zápasem s Arsenalem jsem si dal tři brandy s kolou. Neměl jsem hrát. Jenomže pak přišel někdo z realizačního týmu a sdělil mi, že se musím převléct, protože jsem byl zařazen do sestavy. Horečně přede mnou gestikuloval, zatímco já v ruce ještě držel sklenici s drinkem.”

“Utkání jsem začal na lavičce a celou dobu si v duchu říkal, ‘prosím, neposílej mě do hry, nemůžu jít na hřiště po třech skleničkách brandy. ‘ A pak to přišlo a trenér ukázal na mě.” V 87. minutě vystřídal tehdy 17letý Ferdinand Slavena Biliče.

“Ve West Hamu byla nastavena trochu jiná kultura v pití. Pilo se hodně. Třeba po zápase vždycky.” Mám z té doby docela mezery v paměti. Lidé se mě ptají na výsledky s různými týmy a já si to prostě nepamatuji.”
/**/