OHLASY ZE SVĚTA! Prohráli jsme s průměráky, zní od soupeře, dánský kouč Česko nechtěl

Senzační triumf českého výběru v osmifinálovém duelu proti Nizozemsku nevyvolal vlnu vzrušení jen v tuzemsku. Postup národního týmu skloňují média po celé Evropě.

Hraj zdarma Tipovačku k ME ve fotbale. Ve hře jsou 2 mega!
Přidej se ještě dnes. Každé kolo se soutěží o 40 000!
Odměna čeká pro 20 000 nejlepších.

Nejvíce rezonuje překvapivý výsledek 2:0 právě u našeho nedělního soupeře.

“Oranjes po tažení ve skupině narazili na partu průměrných českých fotbalistů. Teď se bude národní tým dívat na šampionát jen doma u televize,” zní v De Telegraaf a v kritice pokračuje.

“Zaplatili jsme tou nejvyšší cenou. Byla to naše hloupost. Rozestavení Franka de Boera 3-5-2 bylo proti Čechům otřesné. Obrana vůbec nefungovala.”

➡VIDEO: Pamatuješ? Tohle byla oslava světového fotbalu! Legendární zápas na EURO 2004 Česko-Holandsko
Další deníky píšou o promarněné šanci a eliminaci nizozemských individualit. “Hned při prvním ‘zápase o všechno’ zklamal trenér i opory týmu. Například Memphis Depay hrál hrůzostrašně. Wijnalduma překonal na všech frontách Tomáš Holeš,” nenechali nit suchou zase v Algemeen Dagblad.

Právě Wijnaldum zkompletoval za celý zápas pouhopouhých 10 nahrávek. Něco podobného nizozemská reprezentace ve vyřazovací části Eura nepamatuje. Trenér Frank de Boer po vlně kritiky navíc přiznal, že v následujících dnech bude přemýšlet o (ne)setrvání u týmu.

“Jsem to já, kdo je za porážku zodpovědný,” vzkázal na tiskové konferenci.

➡VIDEO: Frustrovaný Ronaldo! Kapitánskou pásku odkopl, otřel se i o Courtoise

Reakcí se Šilhavého svěřenci dočkali také u jejich příštího soupeře. Dánský trenér Kasper Hjulmand se nechal slyšet, že si Česko rozhodně do čtvrtfinále nepřál.

“Abych byl upřímný, bral bych raději Nizozemce,” zaujal pro někoho možná překvapivě svým výrokem. “Bude to první tým, který se dokáže vyrovnat naší intenzivní hře. Češi jdou poslední roky strašně nahoru,” tím však slova chvály nekončila.
V kvalifikaci o MS v Kataru se svým výkonem minimálně vyrovnali Belgii. Je to fantastický tým, který teď předčil nizozemské individuality. Musíme jít do zápasu s respektem,” dodal.

V Anglii se psalo o konci nizozemské pohádky a úplném kolapsu. “Nizozemci bez lídra padli. Češi si vítězství nesmírně zasloužili. Je to sympatický, šikovný a dobře organizovaný tým. Teď si můžou vychutnávat postup do čtvrfinále,” napsal The Guardian.

Nejpopulárnější pak na zahraničních sociálních sítích bylo heslo “Czech-mate”, tedy výraz odvozený ze šachového “Check-mate” (u nás znám jako “Šach-mat”).

/**/