OFICIÁLNĚ: Je rozhodnuto! Messi se poprvé vyjádřil a s nechutí se opřel do vedení Barcelony

Fotbalový svět se konečně dočkal. Několikatýdenní sága je u konce. Lionel Messi se navíc rozhodl k celé situaci vyjádřit.

Jednu chvilku to vypadalo jako hotová věc. Lionel Messi se rozhodl po neshodách s vedením Barcelony (zejména s prezidentem Bartomeuem) opustit tým. Jako volný hráč měl pak přestoupit za Pepem Guardilou do Manchesteru City. 12 milionů euro, to měl být údajně jeho plat. Vše mělo ovšem jeden háček.

Messiho smlouva s Barcelonou končila se závěrem sezóny 2019/20. Kvůli koronavirové pandemii se ovšem sezóna posunula, čímž Messi promeškal čas, kdy mohl opustit tým jako volný hráč. Tím pádem se smlouva automaticky prodloužila o další sezónu. Aktivovala se navíc i výstupní klauzule na 700 milionů euro. A právě to je hlavní kámen úrazu.
Díky této výstupní klauzuli se stal šestinásobný držitel Zlatého míče neprodejný, čehož si byl Bartomeu velmi dobře vědom. Během všech jednání opakoval jen jedno. “Lionel má s Barcelonou platnou smlouvu pro sezónu 2020/21. Barcelona k žádnému snižování klauzule nepřistoupí. Zájemce musí vyplatit rovných 700 milionů euro.” Přesně to slyšeli zástupci Manchesteru City i Messiho otec, který jednal s katalánským velkoklubem v minulých dnech. Platnost smlouvy potvrdilo také vedení La Ligy.

V pátečním odpoledni pak přišel konečný verdikt. Lionel Messi si zatím v Premier League nezahraje. V tomto přestupovém období zůstane v Barceloně. Nemá totiž na výběr. Smlouva je platná a 700 milionů zkrátka nikdo nezaplatí.
Tento fakt potvrdil s mírnou pachutí na rtech i samotný Argentinec, který se tak poprvé k celé situaci otevřeně vyjádřil: “Nebyl jsem šťastný a chtěl jsem odejít. Nebylo mi to však povoleno, takže zůstanu v klubu, abych se nedostal do právního sporu. Barcelona pod vedením Bartomeua je katastrofa. Říkal jsem mu už na začátku minulé sezóny, že budu chtít odejít, připomínal jsem to během celých 12 měsíců. Raději zůstanu, než abych rozpoutal opravdovou válku.”

“Ano, soud byl jednou z možností. Nikdy bych nemohl jít proti Barceloně, protože je to klub, který miluji. Dal mi vše, od té doby, co jsem přijel. Je to klub mého života. Barca mi dala všechno a já dal všechno jí. Nikdy by mě nenapadlo postavit Barcelonu před soud.”

/**/