OFICIÁLNĚ: Další velký přestup! Cristiano Ronaldo opouští Juventus, rozloučil se s trenérem i hráči

Jeden ze dvou zbývajících velkých přestupů se chýlí ke zdárnému konci. Cristiano Ronaldo opouští Juventus Turín.

To, co se ještě minulý týden zdálo jako fantasmagorie, se stává skutečností. “Cristiano Ronaldo stoprocentně zůstává v Juventusu,” oznámil tehdy Pavel Nedvěd médiím. Dnes je však situace naprosto opačná.

Trenér Staré dámy Massimiliano Allegri totiž v pátečním odpoledni potvrdil, že Cristiano Ronaldo opouští klub. “Ano, Cristiano Ronaldo mi včera řekl, že chce odejít z Juventusu, a to v co nejbližší možné době. Je to pravda, potvrzuji to. Je rozhodnuto. To je důvod, proč dnes chyběl na tréninku a nebude připraven pro sobotní zápas.”

Portugalský útočník se stihl také rozloučit se spoluhráči. V dopoledních hodinách dorazil do tréninkového centra, kde všem oznámil, že jsou to jeho poslední okamžiky v klubu.
“Nejsem z jeho postoje zklamán. Chce odejít z Juventusu, je to jeho volba. Po třech letech tady si teď hledá nový klub. Je to součástí života, a život jde dál,” uzavřel Allegri.

Nejpravděpodobněji se jeví přestup do Manchesteru City, který jako jediný o Ronalda projevil zájem. Hráčův agent Jorge Mendes jedná s anglickým gigantem nepřetržitě čtvrtým dnem. Teď se konečně zdá, že se všechny strany dohodly.

“Cristiano Ronaldo opustil Turín a je ve svým soukromém letadle. O jeho budoucnosti se rozhodne v následujících hodinách,” doplnil k aktuální situaci Fabrizio Romano/**/