OFICIÁLNĚ: Cristiano Ronaldo se vrací na Old Trafford! S platem však musel razantně dolů

Je konec! Po několikadenních jednáních je kolem Cristiana Ronalda konečně jasno. Po několika nečekaných zvratech se portugalský kapitán vrací do Manchesteru United.

Ještě minulý týden nemělo vedení Juventusu žádné pochyby. “Cristiano Ronaldo na sto procent zůstává v Juventusu,” uklidňoval fanoušky Pavel Nedvěd. I přes to následující dny sílily zprávy opačného charakteru. “Cristiano Ronaldo chce opustit klub už toto léto.”

Zásadní problém však spočíval v nedostatku zájemců. Vysoký Ronaldův plat ve výši 31 milionů eur společně s 28 miliony eur za přestupní poplatek neznamenal pro kluby za 36letého útočníka zrovna výhodný transfer.

Situace se změnila ve středu po vyjádření Harryho Kanea, jenž byl prioritou pro Manchester City. Ten na svých sociálních sítích potvrdil své setrvání v Tottenhamu. Ronaldovi se tak otevřely dveře pro jednání s největším rivalem United.

Ještě v pátečním dopoledni to vypadalo, že vše spěje k pikantnímu přestupu. Kromě Manchesteru City se nenašel nikdo, kdo by měl o Portugalce zájem. Po oficiálním rozloučení Ronalda s kabinou Juventusu a odletu z Turína, se však ukázalo, že se přeci jen ještě jeden zájemce našel.
Ve čtvrtečním večeru navázalo vedení Manchesteru United kontakt s agentem Ronalda Jorgem Mendesem. Po této skutečnosti, která vyplavala na povrch během pátečního poledne, se Citizens stáhli z “bitevního pole” a ukončili jednání s Ronaldem i Juventusem. Cesta na Old Trafford tak byla volná.

Pateční večer pak už patřil velkému návratu. Cristiano Ronaldo přestoupil z Juventusu do Manchesteru United.

“Cristiano Ronaldo se vrací do Manchesteru United. Podepíše smlouvu do roku 2023 s platem 18 milionů eur ročně. Juventus vyinkasuje 15 milionů eur plus 8 milionů v bonusech (garantováno má Juventus 20 milionů),” znělo stanovisko Fabrizia Romana, které pak bylo oficiálně potvrzeno i dalšími médii.

5násobný držitel Zlatého míče se vrací na Old Trafford po dlouhých 12 letech./**/