Obrovský nárůst! Souček už je nejdražším Čechem, raketa Coufal i Schickovo zlepšení

Fotbalový trh je velmi specifické prostředí. Můžete předvádět skvělé výkony, ale pokud nejste fotbalovému světu pořádně na očích, na vaší hodnotě se to pravděpodobně moc nepromítne. České duo ve službách West Hamu je toho zářným důkazem.

Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Ještě před nedávnem táhli v české lize a evropských pohárech Slavii Praha, teď prohání hvězdy světového fotbalu v nejprestižnější lize světa, v Premier League. Svými kvalitními výkony si vydobyli místo v základní sestavě i obrovskou vlnu chvály, a to nejen ze strany české veřejnosti.

“Vladimír Coufal byl náš nejlepší hráč. Hrál skvěle, dnes večer byl výjimečný. Připsal si asistenci, ale mnohem důležitější je, jak si poradil se Zahou,” nešetřil uznáním po posledním zápase Kladivářů s Crystal Palace trenér Moyes.

Jejich dobré výkony se logicky otiskly také v jejich ceně, která rapidně roste. Ovšem nejsou jediní, kdo si z českých hráčů v hodnotovém žebříčku polepšili.Patrik Schick

Kanonýr ve službách Bayeru Leverkusen zdá se konečně našel klub, ve kterém se usadí na víc jak jednu sezónu. Po poměrně vydařeném hostování v RB Lipsku se dočkal vytouženého přestupu. Do Bayeru přišel jako velká posila. Po krátkých zdravotních patáliích se Patrik začíná usazovat v základní sestavě německého klubu a dokazuje, jak důležitý pro svůj tým může být. Se svým novým klubem se navíc po 12. kole senzačně vyhřívají na čele bundesligové tabulky.

Schick dlouhou dobu zastával s cenovkou €25.00 milionů pozici nejdražšího českého hráče na trhu. Po krizovém období v AS Řím jeho cena spadla na €15.00 milionů. Na této hodnotě také vstoupil do roku 2020. Aktuálně je zpět na svém maximu, ovšem nálepku nejdražšího hráče Česka nevlastní. Je však pravděpodobné, že jeho cena s herním vytížením v lize i evropských pohárech dále poroste. Přeci jen má ve věku 24 let své nejlepší roky před sebou.

Vladimír Coufal

Komunistický Cafu, jak ho po několika zápasech nadšeně označil na sociálních sítích jeden z fanoušků, chytil šanci za pačesy a do Premier League vtrhl jako uragán. Díky zranění pravého obránce Ryana Frederickse se upekl Coufalův přestup v poměrně krátkém časovém horizontu.

“Počítá s tím, že Coufal bude potřebovat nějaký čas na aklimatizaci v novém prostředí,” nechal se slyšet pár hodin po přestupu Moyes. Chyba lávky. Ostravský rodák hned ve svém prvním zápase dostal do základní sestavy a uhranul fanoušky i trenéra West Hamu. “Nepředstavitelný výkon,” rozplýval se kouč nad představením českého obránce po senzační výhře nad Leicesterem 3:0.

Od té doby předvádí jeden famózní výkon za druhým a stal se Moyesovým klíčovým hráčem na pravém kraji obrany. To se samozřejmě promítlo také do jeho tržní hodnoty. Ještě na začátku roku byl ceněn na €2 miliony. Teď je jeho cena raketově stoupla o 300%, tedy na  €8 milionů, což je mezi českými hráči za uplynulý rok druhý největší nárůst. Stejně jako u Schicka je však pravděpodobné, že jeho cena ještě razantně poroste, přeci jen se v Anglii stále “rozkoukává”.

Adam Hložek

Největší český talent za poslední roky sice aktuálně neprožívá vinou zranění zrovna šťastné období, i přes to se řadí na 3. místo nejhodnotnějších českých hráčů.

18letý fotbalista ve službách Sparty se s 20% nárůstem drží na solidních €9 milionech. Klíčový však bude jeho start v roce 2021. Pokud se stihne včas uzdravit, nemělo by ho minout Euro U21. Naváže-li na své výkony z první poloviny roku, není vyloučena také účast na seniorském Mistrovství Evropy. Tyto turnaje můžou navýšit jeho cenu na mnohem zajímavější čísla.

Jan Žambůrek

19letý odchovanec pražské Slavie zaznamenal z Čechů největší procentuální nárůst. Jeho hodnota se zvýšila o 433.3% na aktuálních €800 tisíc. Český záložník ve službách Brendfordu je momentálně na hostování ve třetí ligovém Shrewsbury do roku 2021. Do zápasů však nastupuje bohužel jen sporadicky.
Další jména, která stojí za zmínku: O 6,7% si nepatrně polepšil Alex Král (€8.00m). O 9,1% posílil svojí tržní hodnotu Ondřej Kolář (€6.00m). Michael Krmenčík zvýšil svoji cenu dokonce o €1.00 milion na aktuálních €4.5 milionů. Petr Ševčík a Lukáš Kalvach si shodně polepšili o 25% (€2.5m). Aleš Čermák zaznamenal nárůst o 60% (€2.00m). Cena Ladislava Krejčího ml. vzrostla o 20% (€1.80m).
Podrobnosti o nejdražším českém hráči, Tomáši Součkovi, najdete na další straně >>

1 2Next page
/**/