Obrovské ztráty! Kluby anglické Premier League přichází bez diváků o závratné sumy

Pandemie koronaviru začíná mít těžký dopad. Kvůli zápasům za zavřenými dveřmi přichází kluby anglické Premier League o nemalé finanční prostředky.

Bez fanoušků není fotbal prostě ono a to i z finančního hlediska. S prázdnými stadióny protékají klubům miliony doslova mezi prsty, zlepšení situace je navíc v nedohlednu.

V úterý oznámil předseda vlády Boris Johnson nemilou zprávu. “Stadiony budou uzavřeny i od 1. října.” Důvodem je samozřejmě velký nárůst pozitivních případů Covidu_19 v Británii.

A to znamená jediné. Další a další milionové ztráty. (Celý rozpis částek níže)
Takto vypadaly příjmy z domácích zápasů v sezóně 2018/19.

David Dubas-Fisher, novinář v oblasti sportovních dat Reach Data Unit, pak dospěl k jasnému závěru. Tato situace nejvíc škodí Manchesteru United a Arsenalu. West Ham s Newcastlem jsou pak další 2 kluby, které chybějící příjmy pocítí nejvíc. Každý hrací den kluby dohromady přicházejí o přibližně 27 milionů liber, tedy o 799 milionů korun.

Pokud by omezení platila ještě dalších šest měsíců, je jasné, že se fotbalová krajina navždy změní. Manažer Billericay Town Jamie O’Hara řekl, že malé týmy bez fanoušků prostě nepřežijí.

“Týmy odmítnou hrát fotbal bez fanoušků na naší úrovni, protože nemohou přežít. To je nemožné.” Prohlásil Jamie O’Hara.

Musíme udělat vše pro to, abychom dostali fanoušky na stadiony. Všechny kluby chtějí to stejné. Problém je v tom, že se řídíme výhradně vládními pokyny,” pokračoval.

“Tyto kluby fanoušky nutně potřebují, je to jejich důležitý zdroj příjmu. Pokud se něco v brzké době nezmění, budou bankrotovat.
/**/