Nový parťák pro Messiho? Haaland je v hledáčku Barcelony, píše Romano

V Salzburgu vystřelil jako kometa, teď válí 20letý Erling Haaland v Dortmundu a vyvracuje oblíbenou frázi gaučových znalců o jednosezónním hráči. Už teď je jasné, že následující přestupní období bude kolem mladého Nora pořádně dusno.

Haaland je v tuto chvíli nepochybně jedním z nejtalentovanějších fotbalistů s nesmírně vysokým potenciálem. Není tak žádným překvapením, že ho pozoruje celá řada velkoklubů. A právě katalánský gigant je ten, který sleduje norského reprezentanta opravdu bedlivě.

Problém však nastává při pohledu na finanční situaci klubu. “Haaland zaujal Barcelonu opravdu hodně. Případný přestup by však byl pro klubovou kasu opravdu náročný. Dortmund si už teď svého útočníka cení minimálně na 100 milionů euro. V tuto chvíli pro Barcelonu nedosažitelná částka. Celou situaci by mohl vyřešit jen prodej hned několika hráčů,” vysvětluje Romano a doplňuje.

“Kromě Barcelony jsou na pozoru také v Manchesteru City, Manchesteru United, Juventusu a Paris Saint-Germain.”

Haaland má v této sezóně skvělou bilanci 17 gólů ve 14 vystoupeních, čímž navazuje na loňskou sezónu, kdy vstřelil 44 gólů ve 40 zápasech.
/**/