“Nový Henry” je žhavé zboží! Senzační Abdallah Sima je v hledáčku dvou evropských gigantů

O Abdallaha Simu začínají projevovat zájem evropské mocnosti. Kolem 19letého talenta Slavie Praha krouží kluby z Premier League i Serie A. Případní zájemci si však budou muset připravit pořádný balík.

Teprve 19letý Senegalec prožil hodně divoký rok. Do Česka přišel z juniorky francouzského Evianu, z Táborska přešel rovnou do béčka pražské Slavie, a následně začal pravidelně nastupovat i za A-tým. A v dresu Sešívaných válí. Sima za úřadujícího mistra české ligy odehrál již 12 zápasů, v nichž nasbíral devět branek a jednu asistenci. Mladičký útočník o sobě dal vědět nejen ve Fortuna lize, ale také v Evropské lize, kde Slavii pomohl k postupu do vyřazovací části turnaje třemi branky.

Jeho skvělých výkonů si začínají všímat i v zahraničí, kde si Sima vysloužil přezdívku “nový Thierry Henry”. K tomuto označení dost možná přispěl fakt, že se krom podobného vzezření stal senegalský útočník objektem zájmu dvou bývalých týmu legendárního Francouze. Šéf pražského klubu, Jaroslav Tvrdík, však svého hráče pustí jen za obrovskou sumu.Italský deník Calciomercato informuje o zájmu především dvou klubů, jimiž jsou Juventus a Arsenal. Gunners však podle posledních zdrojů nejsou jediným zájemcem z nejvyšší anglické ligy. Podle serveru HITC už Simu bedlivě sledují i ve West Hamu, kde momentálně působí dva bývalý slávisti, Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Slavia podle Tvrdíkových slov obdržela za Simu nabídku od nejmenovaného klubu ve výši 10 milionů euro, pražský celek si ovšem svého hráče cení na mnohem více: “Pokud bych ho měl v lednu pustit, musel by nám někdo za Simu nabídnout 50 milionů euro,” okomentoval s trochou nadsázky současné spekulace šéf klubu, Jaroslav Tvrdík. Jeho výroku se však zahraniční média chytila natolik, že právě 50 milionů euro zmiňují jako sumu, za kterou je ochoten pražský celek Simu pustit.

Vysoké nároky v přestupových tahanicích podporuje tako fakt, že 19letý Senegalec má v klubu smlouvu až do léta 2023.

I přesto, že byl v jednu chvíli nejvyhledávanějším hráčem na webu Transfermarkt, jeho oficiální cena na přestupovém trhu stále uvedena není.
/**/